Yeni İşlemcili iQOO Z6 Lite Tanıtıldı!

Yeni İşlemcili iQOO Z6 Lite Tanıtıldı!
Çinli şirket iQOO, Z6 serisinin yeni üyesi iQOO Z6 Lite modelini tanıttı. Z6 Lite, Snapdragon 4 Gen 1 yonga setine sahip ilk telefon olacak.
Çinli şirket iQOO, tanıttığı yeni akıllı telefonlarıyla dikkat çekmeyi başarıyor. Ünlü şirket bu kez Z6 serisinin yeni modelini tanıttı. Z6 Lite modelini orta sınıf bir cihaz olarak tanımlayabiliriz. Yeni telefonda daha önce hiçbir cihazda görmediğimiz yeni Snapdragon 4 Gen 1 yonga seti bulunuyor. Bu da Z6 Lite modelinin çok daha ilgi çekici bir telefon olmasını sağlıyor. Cihazın tüm özelliklerini yazımızdan öğrenebilirsiniz.

5G Destekli iQOO Z6 Lite Özellikleri

Çinli şirketin yeni telefonu iQOO Z6 Lite 5G, Z6 serisine resmen katıldı. Cihazın orta segment olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Z6 Lite, Snapdragon 4 Gen 1 yonga setini kullanan ilk telefon olarak karşımıza çıkıyor. Bu yonga seti, çok yakın bir zamanda tanıtılmıştı.
Qualcomm Snapdragon ailesinin yeni üyesi Snapdragon 4 Gen 1, giriş ve orta seviye cihazlarda tercih edilecek gibi gözüküyor. Ancak işlemci üst sınıf olmamasına rağmen oldukça güçlü özelliklere sahip. İşlemci kısmında son olarak Snapdragon 4 Gen 1’in 6nm üretim teknolojisine sahip 8 çekirdekli bir yonga seti olduğunu belirtelim. Cihazın diğer özelliklerine geçtiğimizde dikkatimizi ilk olarak ekran kısmı çekiyor.
Yeni cihazda 6.58 inç boyutunda 120Hz bir ekran bulunuyor. LCD panelden oluşan bu ekran, Full HD+ çözünürlüğe sahip. Ayrıca bu cihazın arka kısmında 50 megapiksel çözünürlükte bir ana kamera bulunuyor. Bu ana kameraya 2 megapiksel bir sensör eşlik ederken, ön taraftaysa 8 megapiksel bir selfie kamerası bizleri karşılıyor. Z6 ailesinin yeni üyesinin RAM ve depolama kısmındaysa biraz düşük seçenekler bulunuyor.
Yeni cihazda 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri yer alıyor. Depolama kısmındaysa 64 GB ve 128 GB kapasite seçenekleri bulunuyor. Ancak depolama kapasitesi microSD kart ile birlikte genişletilebiliyor. Bu kısımda son olarak Z6 Lite modelinde dört bileşenli güçlü bir soğutma sistemi bulunduğunu belirtelim.

iQOO Z6 Lite Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6.58 inç boyut, Full HD+ çözünürlük, 120Hz yenileme hızı, LCD panel
  • İşlemci: Snapdragon 4 Gen 1
  • RAM: 4 GB ve 6 GB seçenekleri
  • Depolama: 64 GB ve 128 GB seçenekleri (microSD kart ile genişletilebilir)
  • Arka Kamera: 50 megapiksel + 2 megapiksel
  • Ön Kamera: 8 megapiksel
  • Batarya: 5.000 mAh (18W şarj destekli)
  • Bağlantılar: 5G, Bluetooth 5.1, Wi-Fi
  • İşletim Sistemi: Funtouch OS 12 (Android 12 tabanlı)

iQOO Z6 Lite Fiyatı

Z6 Lite fiyatı, 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesine sahip model için yaklaşık 177 dolar olarak belirlenmiş. 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesine sahip olan modelin fiyatıysa yaklaşık 195 dolar olarak karşımıza çıkıyor.