Yandex Klavye Nedir, Nasıl İndirilir? 2022

Yandex Klavye Nedir, Nasıl İndirilir? 2022
Yandex klavye, son derece gelişmiş özelliklere sahip olan mobil uygulamalardan biridir. Yandex şirketi tarafından özel olarak geliştirilen bu klavye sayesinde hem yazı yazılabilmekte hem de otomatik çeviri işlemi yapılabilmektedir. Teknik olarak kullanımı oldukça kolay olan bu mobil klavye de Türkçe dil desteği de bulunmaktadır.
Tüm bunların yanı sıra popüler klavye uygulamasında dil bilgisi özelliği de yer almaktadır. Kullanıcılar, dil bilgisi özelliğini kullanarak yaptıkları yazım yanlışlarını kolaylıkla düzeltebilir. Peki Yandex klavye nedir, özellikleri nelerdir, nasıl indirilir? Dilerseniz, mobil cihaz kullanıcıları tarafından merak edilen bu soruların yanıtlarını gelin en ince ayrıntısına kadar birlikte inceleyelim.

Yandex Klavye Nedir?

Yandex klavye, Yandex şirketi tarafından geliştirilen özel bir mobil uygulamadır. Oldukça zengin bir içeriğe sahip olan bu uygulama ile birlikte kullanıcılar da oldukça kolay bir şekilde yazı yazabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra, dünya genelinde oldukça popüler olan bu uygulama, Android 5.0 ve İOS 11 üzerinde bulunan işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalışır.

Yandex Klavye Özellikleri Nelerdir?

Yandex klavye özellikleri ile son derece dikkat çekiyor. Dilerseniz, Google Play mağazasında 1 milyon yüklenme sayısını aşan bu klavyenin özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

  • Yandex şirketinin geliştirdiği bu uygulamada akıllı ipuçları bulunmaktadır. Kullanıcılar, uygulama içerisinde yer alan akıllı ipuçları sayesinde yazım yanlışlarını kolaylıkla düzeltebilir.
  • Yazarken çeviri yapan klavye olarak da bilinen bu uygulama da çeviri özelliği de bulunmaktadır. Kullanıcılar, tek bir tıklama ile yazdıklarını çevirebilmekte ve çevirdikleri yazıları da paylaşabilir.
  • Kullanıcılar, uygulama içerisinde yer alan özellikleri kullanarak klavye temasını ve rengini kolaylıkla değiştirebilir.
  • Yandex şirketinin özel olarak geliştirdiği bu uygulama, aynı zamanda Yandex arama motoruyla da entegredir.
  • Uygulama içerisinde kaydırılarak yazma ve emoloji özelliği de bulunur.
  • Tüm bunların yanı sıra kullanıcılar, sesli yanıt sistemini kullanarak mesajlarını otomatik bir şekilde sisteme yazdırabilmektedir.

Yandex Klavye Ücretli Mi?

Yandex şirketinin geliştirdiği ve kullanıma sunduğu klavye uygulaması, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilmektedir. Ayrıca, ücretsiz olarak kullanıma sunulan bu uygulamada herhangi bir reklam da bulunmamaktadır.

Klavye Uygulaması Hangi İşletim Sistemlerinde Çalışmaktadır?

Yandex şirketinin geliştirdiği mobil klavye uygulaması hem Android tabanlı cihazlarda hem de İOS tabanlı cihazlarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. Uygulamayı kullanabilmek için minimum Android 5.0 veya İOS 11.0 sürümlerine sahip olmanız gerekir.

Yandex Klavye İndirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Yandex klavye indirme işlemi, tamamen ücretsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Popüler mobil uygulamayı indirebilmek için aşağıda paylaştığımız bağlantı seçeneklerini kullanabilirsiniz.