Xiaomi Telefonlarda Az Bilinen Özellikler Neler?

Xiaomi Telefonlarda Az Bilinen Özellikler Neler?
İşletim sistemi nedeniyle Xiomi dünya tarafından ilgi odağı oldu. Xiomi cihazlarında mevcut olan MUI arayüzü kullanıcıların deneyimlerini hedef alıyor. Diğer telefonlarda mevcut olmayan veya mevcut olan fakat pekte bilinmeyen özellikler barındırıyor. Xiaomi cihazlarda ise hassas ayarlar ve kolay kurulumlarla mevcut özelliklere erişebilmek mümkün. Yazıda bahsi geçen bazı özellikler her modelde bulunmuyor. MIUI arayüzünün de farklı versiyonları vardır.

Cep Modu

Xiaomi’nin MIUI ile cihazlarında bize sunduğu çoklu seçenekler arasında cep modunu buluyoruz. Bu işlev, adından da anlaşılacağı gibi, istenmeyen tuş vuruşlarının cihazımızın ekranını etkinleştirmesini engeller.
Bu sayede cihazı cebimize koyduktan sonra sadece kazara titreşimleri önlemekle kalmıyor, aynı zamanda enerji tüketimini de azaltıp Xiaomi’mizin ekranını korumayı başarıyoruz.
Xiaomi’mizin ekranının yanlışlıkla kendi kendine açılmasını önlemek için MIUI cep modunu etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulamamız yeterlidir:

 1. Ayarlar> Kilit ekranına gidin
 2. İçeri girdikten sonra “Cep modu” seçeneğini etkinleştireceğiz.

Cep modunu etkinleştirerek, Xiaomi’mizin ekranının, ekranına basarak veya fiziksel düğmelerinden herhangi birine basarak cebimizde yanlışlıkla açılmasını önleyeceğiz.

Youtube arka planda çalıştırma

YouTube’u arka planda ücretsiz dinleyin
MIUI 12, telefonunuz kilitliyken YouTube Premium aboneliğiniz olmadan YouTube dinlemenizi sağlar. Denemek için:

 1. Ayarlar > Özel özelliklere gidin .
 2. Video araç kutusuna dokunun ve etkinleştirin.
 3. Telefon kilitliyken çalıştırmak istediğiniz uygulamalara izin verin.

Artık YouTube videolarını izlerken ekranın kenarında gezinen bir sekme bulacaksınız. Dışarı kaydırın ve ‘Uygulamayı Arka Planda Oynat’a dokunun. Bu, telefonunuz kilit halindeyken YouTube videolarını izlemenize olanak verir.

Sanal Kimlik

Bu, Xiaomi’nin özel cildinin en son büyük güncellemesinde tanıtılan yeni bir özelliktir. Bu, yasal olarak “gizlemenize” izin veren bir özelliktir. Kısacası, bir web sitesine kaydolmak veya bir uygulamaya kaydolmak için gerçek kimlik bilgilerimiz yerine kullanılmak üzere geçici bir kimlik oluşturulur. Bu, davranışlarınızı ve tercihlerinizi izlemek için söz konusu uygulamaları göndereceğim. Aslında, bildiğimiz gibi, her uygulama ve web sitesi, kullanıcılara kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için bir çevrimiçi tanımlayıcı kullanır. Sonuç olarak, gizliliğiniz her zaman korunacaktır.
Bu ilginç “izleme önleyici filtreyi” etkinleştirmek için ” Ayarlar “Ve” Gizlilik koruması “na ve ardından” Özel izinler “e tıklamanız gerekir.

Telefonunun ekranını akıllı TV’ye ve PC’ye aktarmak

Xiomi Telefonu bilgisayar veya TV’ye nasıl bağlarız?

 1. Televizyonu açın.
 2. Ekran yansıtma özelliğini etkinleştirin.
 3. MIUI telefonunuzun Ayarlar kısmına girin.
 4. Ağ bölümü ardından daha fazla seçeneğini seçin.
 5. Kablosuz Ekran’ı açın
 6. WiFi bağlantısı etkin olacak ve cihazınızı bulacak
 7. Cihazınız, TV’nizi bulunca TV’nizin adını seçerek bağlantı sağlanması için biraz beklemede kalın.
 8. Televizyonunuza bağlantı izni için gelen bildirimi onaylarsanız kullanmaya başlayabilirsiniz

Yerleşik tarayıcı uygulaması

Xiaomi’nin MIUI ile beraber mevcut olan kendi uygulamasını kullanarak, fotoğraf veya belgelerinizi taratabilir veya tercüme ettirebilirsiniz. Farklı olarak QR kodları tarama yapabilmek için kullanabilirsiniz.