WinOptimizer 2022 Nedir? Özellikleri Neler?

WinOptimizer 2022 Nedir? Özellikleri Neler?
Günümüzde WinOptimizer 2022 gibi bilgisayarda ki bazı işlemleri hızlı şekilde yapabilmenizi sağlayan birçok program mevcut. Ancak WinOptimizer programı bu programlar arasında en çok özelliğe sahip olanlardan birisi olabilir.
İçerisinde birbirinden farklı birçok özellik bulunan bu program sayesinde bilgisayarınızı daha verimli şekilde kullanabilmeniz mümkün. Örneğin, bu programı kullanarak bilgisayarınızdaki programlardan istediğinizi kaldırabiliyorsunuz.
Bunun yanı sıra yine Ashampoo WinOptimizer 2022 programını kullanarak bilgisayarınızı optimize öncesi analiz edebiliyorsunuz. Bu analiz işleminde bilgisayarınızdaki birçok gereksiz şey kontrol ediliyor ve analiz sonucunda isteğinize göre bilgisayarınız optimize ediliyor.

WinOptimizer 2022 Ne İşe Yarar?

Sizlere yazımızda bahsedeceğimiz WinOptimizer 2022 programı bir sistem bakım programı olarak tanımlanabilir. Bu program bilgisayarınızdaki birçok bakımı hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Böylece her biri için tek tek uğraşmanıza gerek kalmıyor. Programın içerisinde birbirinden farklı birçok özellik mevcut.
Bu özellikler arasında kayıt defteri birleştirme ve internet bağlantısı optimizasyonu gibi birbirinden farklı seçenekler bulunuyor. Üstelik birbirinden farklı işlemleri kolayca yapmanızı sağlayan WinOptimizer 2022 full sürümü şu an için tamamen ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Yani programın tam sürümünü kendi sitesinden kolayca ücretsiz şekilde indirebiliyorsunuz.

Ashampoo WinOptimizer 2022 Özellikleri Neler?

Bu kısımda sizlere WinOptimizer 2022 programında bulunan özelliklerden bazılarını açıklamaya çalışacağız. Programın dikkatinizi çekebilecek bazı özellikleri aşağıdaki şekilde oluşuyor.

Ashampoo WinOptimizer 2022 Özellikleri Güncel

Sabit Disk Hatalarını Kontrol Etme

Sabit diskler zamanla performans kaybına uğrayabiliyorlar. Bu performans kayıpları genellikle disklerin hasar almasından kaynaklanabiliyor. Eğer sizde sabit diskinizde problem olduğundan şüpheleniyorsanız WinOptimizer 2022 programını kullanarak sabit diskinizi kontrol edebilirsiniz. Çünkü bu program sayesinde sabit diskinizdeki hataları tespit edebilmeniz mümkün.

Dosyaları Kalıcı Olarak Silme

Windows üzerinden programları hızlı şekilde kaldırabiliyoruz. Ancak bazen programlardan geriye bazı dosyalar kalıyor ve bu dosyalar sebebiyle bazı problemler yaşanabiliyor. İşte bu gibi durumların yaşanmaması için WinOptimizer 2022 programında dosyaları kalıcı olarak silme özelliği mevcut. Bu özellik sayesinde bilgisayarınızdaki dosya ve klasörleri kalıcı olarak silebiliyorsunuz.

Dosyaları Birleştirme, Bölme ve Şifreleme

Birçok kullanıcı bazı özel dosyalarını şifrelemek isteyebiliyor. İşte bu gibi durumlarda karşımıza yine bu program çıkıyor. Bu programı kullanarak dosyalarınızı şifreleyebiliyor ve daha sonra şifresini çözebiliyorsunuz. Üstelik yine bu program sayesinde dosyalarınızı bölebiliyor ve birleştirebiliyorsunuz.

Çalışan İşlemleri Yönetme

WinOptimizer 2022 özellikleri arasında bulunan bir diğer özellik çalışan işlemleri yönetme. Bu özellik sayesinde bilgisayarınızda çalışan hizmetleri görüntüleyebiliyorsunuz. Sonrasında bu işlemlerden istediğinizi seçerek işlemi sonlandırabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra seçtiğiniz işlemin işlem önceliğini de değiştirebilmeniz mümkün. Kısacası bu program sayesinde bilgisayarınızda çalışan işlemleri birçok farklı seçenekle yönetebiliyorsunuz.

Bilgisayarı Hızlı Şekilde Optimize Etme

WinOptimizer 2022 programının ilk açılışında ‘Genel’ kısmında karşımıza çıkan bu özellik sayesinde bilgisayarınızı hızlı şekilde optimize edebiliyorsunuz. İlk olarak sağ alttaki ‘Analiz Et’ butonuna tıkladığınızda bilgisayarınızda birçok tarama yapılıyor.
Bu taramalar arasında Geçersiz kısayollar, Gereksiz çalışan hizmetler, Gezinme izleri ve daha birçok farklı şey bulunuyor. Tarama sona erdiğinde ise ‘Optimize Et’ butonuna tıklayarak bilgisayarınızı hızlı şekilde optimize edebiliyorsunuz.

Ashampoo WinOptimizer 2022 Nasıl İndirilir?

WinOptimizer 2022 indirme işlemi oldukça basit şekilde yapılabiliyor. Programın tam sürümünün şimdilik tamamen ücretsiz olduğunu tekrar hatırlatalım. Ancak ilerleyen zamanlarda bu durumun değişiklik gösterebileceğini de belirtmemizde fayda var.
Programı kendi sitesinden indirmek ve kullanmak için buraya tıklayabilirsiniz. Açılan web sitesinden WinOptimizer programını indirerek bilgisayarınıza kurabilir ve daha sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.