Windows 11 SE Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Windows 11 SE Nedir, Özellikleri Nelerdir?
Windows 11 SE nedir sorusu ile ilgili son günlerde oldukça sık soru sorulmaktadır. Bilindiği üzere Windows 11 SE, Microsoft tarafından tanıtılan ve öğrencilere yönelik hazırlanan bir işletim sistemidir. Üçüncü parti uygulamaları ve programları da destekleyen yeni işletim sistemi, son derece sade tasarımıyla da dikkat çekmektedir.
Öğrencilere yönelik geliştirilen yeni işletim sistemi, aynı zamanda OneDrive uygulamasıyla da entegre olarak çalışacaktır. Kısacası, Windows 11 SE işletim sisteminde yapılacak olan çalışmalar, otomatik bir şekilde OneDrive uygulamasına kayıt edilecektir. Yapılacak olan bu otomatik kayıt sayesinde öğrencilerde diledikleri yerden belgelerine erişebilecektir. Peki, Windows 11 SE nedir, özellikleri nelerdir?

Windows 11 SE Nedir?

Windows 11 SE, Microsoft şirketi tarafından özel olarak geliştirilen ve son derece hızlı bir kullanıma sahip olan işletim sistemidir. Sade arayüz yapısı ile dikkat çeken bu işletim sistemi, öğrencilere ve okullara yönelik bir şekilde hazırlanmıştır.

Windows 11 SE Özellikleri Nelerdir?

Windows 11 SE özellikleri ile son derece dikkat çeken işletim sistemlerinden biridir. Dilerseniz, tanıtımı yapılan ve öğrencilere yönelik olan bu işletim sisteminin öne çıkan özelliklerini gelin birlikte inceleyelim.

  • Windows 11 SE, son derece sade bir arayüz yapısına sahiptir.
  • Diğer işletim sistemlerine göre Windows 11 SE, daha hızlı ve daha stabil bir yapıdadır.
  • Yeni işletim sistemi, üçüncü parti uygulamaları da desteklemektedir.
  • Yeni işletim sisteminin içerisinde Office programları da yer almakta ve öğrencilere sunulmaktadır.
  • Windows 11 SE, OneDrive uygulaması ile entegre olarak çalışabilmektedir.
  • Öğrenciler, yeni işletim sistemiyle birlikte ücretsiz olarak 1 TB’ lık bulut depolama alanına da sahip olacaktır.
  • Tüm bunların yanı sıra, yeni işletim sisteminde bulunan programlar ve uygulamalar otomatik bir şekilde tam ekran modun da açılacaktır.

Windows 11 SE İşletim Sistemine Sahip Olan Cihazlar Olacak Mı?

Windows 11 SE işletim sistemi ile birlikte öğrencilere yönelik yeni bilgisayar çalışmaları da başlatıldı. Başlatılan bu çalışmalar neticesinde Microsoft şirketi, Windows 11 SE işletim sistemli Surface Laptop SE isimli yeni bilgisayarını duyurdu.
249 Dolar fiyat etiketiyle birlikte satışa sunulacak olan yeni bilgisayar, Intel Celeron N4020 ve Intel Celeron N4120 işlemcilerine sahip olacak. Eğitim için oldukça ideal olan yeni bilgisayar, standart cihazlarda yer alan tüm bağlantı girişlerini de destekleyecek.
Windows 11 SE nedir sorusunu sizler için ayrıntılı olarak cevapladık. Sizlerde, Windows 11 SE nedir yazımızı okuyabilir ve öğrencilere yönelik olan bu işletim sistemiyle ilgili kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.