WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?

WhatsApp Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gider Mi?

Günümüzün en sık kullanılan uygulamalarından olan WhatsApp uygulaması almış olduğu güncellemeler ile birlikte artık Snapchat uygulaması gibi olmuş durumda. Bundan dolayı her WhatsApp kullanıcısında artık ekran görüntüsü alınca bildirim gider mi gibisinden bir kuşku uyanmış durumda. WhatsApp uygulamasında bir kişinin profiline girdiğinizde veya profil resmini telefonunuza kayıt etmiş olduğunuz vakit bildirim gitme ihtimallerinden bahsedeceğim. Son dönemlerde sosyal ağlarda kullanıcıların güvenliklerini artırmak için pek çok yöntemler geliştirilmiştir. Kullanılan şifreleme yöntemleri yetersiz kaldığından artık konuşmaların yapıldığı pencerelerin ekran görüntülerinin alınması durumunda karşı tarafa bildirim gidebilecektir. Bu yöntem pek çok uygulamada kullanılmıştır ve işe de yaramıştır. Bu sayede insanlar ekran görüntüsü aldığında karşı tarafın haberi olacağını bildiği için çekinip ekran görüntüsü almaktan vazgeçmişlerdir. Bildirim özelliğinin gelebileceği uygulamalar arasında whatsapp da sayılmaktadır. Son zamanda bu konuda ki haberler hep gündemdedir ve insanları kaygıya düşürmüştür. Ancak bu haberlerin gerçekleri yansıtmadığı da bir gerçektir. Çünkü uygulama henüz böyle bir güncelleme almamıştır. Yani ‘ whatsapp ekran görüntüsü bildirimi nasıl kullanılır? ‘ sorusunun cevabı ancak güncelleme geldiğinde öğrenilebilecektir.

WhatsApp Profil Resmine Bakınca Bildirim Gider Mi?

WhatsApp uygulamasında bir kişinin profil resmine bakınca bildirim şuan için yani 2017 Nisan ayında gelen güncellemeler sonucunda halen bildirim gitmemektedir. Lakin gelişmekte olan Whatsapp dünyasında bu tür bildirim sistemlerinin geleceği tahmin edilmektedir. Her gün yeni getirmiş olduğu güncellemeler ile birlikte WhatsApp uygulamasına bu tür özellikler eklenir ise WhatsApp’ın sonu geleceğinden şüphesiz ki eminim. Şuan için gönül rahatlığıyla WhatsApp’ta başkasının profillerine bakabilirsiniz, bu durumdan şuan için bildirim gitmemektedir.

Başkasının Profil Resmini Kayıt Edersem Bildirim Gider Mi?

WhatsApp’ta başkasının profil resmine bakmak yerine telefonunuza kayıt ederseniz bildirim halen gitmez. WhatsApp’ta genellikle sevdiklerimizin profillerini sıkça takip etmekteyiz, sevdiklerimiz ne zaman profil resmini günceller ise bizler o kişilerin profil resmini ister istemez açıyor ve telefonlarımıza kayıt ediyoruz. Kayıt ettikten sonra acaba bildirim gitmiş midir kuşkusu şuan için sıfır olsun, yani WhatsApp’ta başkasının profil resmini kayıt ederseniz bildirim gitmez.
Burada yazmış olduğum bütün bilgiler 2017 Nisan ve Mayıs aylarında gelecek olan WhatsApp güncellemeleri için geçerlidir. Bundan sonraki gelişmeleri bizleri sosyal medya üzerinden takip ederek veya bu yazımıza yorum olarak sorarak öğrenebilirsiniz.