Vodafone Gizli Numaraya Kapatma

Vodafone Gizli Numaraya Kapatma

Vodafone gizli çağrı servisi bu konu hakkında yardımcı olmaktadır. Vodafone özel numaraya kapatma için için sms yoluyla vodafone’ye ulaşmanız gerekmektedir. Vodafone bu konuda sizlere güzel bir kolaylık sağlamaktadır. Her gün sayısızca çağrının yapıldığı Türkiye’de bunların önüne geçilmek istenmiştir. Vodafone bu engellemeyi self servis aracılığı ile yapmaktadır.

Nasıl kapatılır?

İlk olarak yapılması gereken şey telefonunuzun mesaj yazma bölümüne gelmek olacaktır. Ardından metin mesajı bölümü seçilmelidir. Metin mesajı bölümü seçildikten sonra, büyük harflerle GIZLI AC yazmanız gerekmektedir. Vodafone büyük harf ve küçük harf kullanımına dikkat etmektedir. GIZLI AC seklinde yazmanız gerekmektedir. Ardından ise bu mesajı gönder bölümünden göndereceksiniz. Göndereceğiniz numara ise 7074’dır. Tüm bu işlemlerin ardından sizleri herhangi bir gizli numara veya özel numara rahatsız edemez ve arayamaz.

Nasıl açılır?

Eğer gizli numara servisini aktifleştirmek istiyorsanız, aynı işlemleri uygulayacaksınız. İlk olarak telefonunuzun mesaj yazma bölümüne gelinmelidir. Ardından metin mesajı yazma bölümü seçilmelidir. Metin mesajı bölümü seçildikten sonra, büyük harflerle GIZLI KAPAT yazmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonra yazmış olduğunuz mesajı gönder butonuna basarak gönderebilirsiniz. Ardından sizlere numara yazmanız için bölüm açılacaktır. Göndereceğiniz numara 7074’tür.Bu işlemleri tamamladıktan sonra gizli numara servisiniz aktif edilmiş ve açılmış olur. Dışarıdan gelen gizli ve özel numaralar sizleri arayabilir.

Ücretlendirme varmı?

Vodafone sms aracılığı ile yapılan bu tür işlemlerde. Ek bir bedel veya herhangi bir ücretlendirme yapılmaz. Tamamıyla vodafone şirketinin sağlamış olduğu ücretsiz bir servistir.

Gizli numaraları kapatmak veya açmak için başka bir yol var mı?

Vodafone self-servis aracılığı ile gizli numaraları, vodafone resmi internet sitesinden gerçekleştirebilirsiniz. İlk olarak internet sitesine bir defaya mahsus aldığınız müşteri şifreniz ile giriş yapmalısınız. Ardından ayarlar bölümünden gizli numaraya kapat veya aç bölümünü seçebilirsiniz. Son olarak vodafone müşteri hizmetlerini arayarak sesli yanıt servisini kullanabilirsiniz. Sesli yanıt servisi de sizlere yardımcı olacaktır.