Verem Savaş Dispanseri Çalışma ve Mesai Saatleri

Verem Savaş Dispanseri Çalışma ve Mesai Saatleri

Verem Savaş Dispanseri Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Verem Savaş Dispanseri, Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan ülkemizde verem ile mücadele etmek üzere kurulmuş olan bir sağlık kuruluşudur. Tüberküloz teşhisi, tedavi ve takibi, BCG aşılamaları gibi işlemler buralarda ücretsiz olarak yapılmaktadır. Bu kurumlarda röntgen bölümünde Tüberküloz teşhisi amacıyla akciğer grafisi çekilmesi, laboratuvar bölümünde mikroskopla balgamda etken basil aranması gibi işlemler yapılır. Balgam numunelerinin bir örneği bölge tüberküloz laboratuvarlarına gönderilir. Bunların dışında rapor verme, düzenli kayıt tutma, tüberküloz hakkında bilgilendirme işlemleri de yapılır. Peki Verem Savaş Dispanseri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Verem Savaş Dispanseri çalışma saatleri, çalışma günleri yani hangi günler açık hangi günler kapalı ve mesai saatleri hakkında detaylı bilgiler haberimiz devamında yer almaktadır.

Verem Savaş Dispanseri Çalışma Saatleri 2018

Ülkemizde hizmet vermekte olan Verem Savaş Dispanserleri sabah saat 08:30‘da açılmakta olup akşam saat 16:00‘ye kadar hizmet vermektedirler. Verem Savaş Dispanserleri ayrıca saat 12:00 ile 13:00 arasında da öğle tatili sebebi ile kapalıdır.  Verem Savaş Dispanserlerinde öğleden önce çekilen filmler öğleden sonra ve öğleden sonra çekilen filmler de ertesi gün teslim edilmektedir.
Verem Savaş Dispanseri Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Verem Savaş saat 08:30’da hizmet vermeye başlamaktadır.  Ancak bazı işlek noktalarda bulunan dispanserlerin sabah saat 08:00’de açıldığı da olmaktadır.
Verem Savaş Dispanseri Saat Kaçta Kapanıyor : Verem Savaş akşam saat 16:00’da kapanmaktadır.
Verem Savaş Dispanseri Öğle Arası Ne Zaman : Verem Savaş genel olarak saat 12:00 ile 13:00 saatleri arasında öğle tatili sebebi ile kapalı durumda olurlar.
Verem Savaş Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Verem Savaş Dispanserleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu kapalıdır. İşlemler sadece hafta içi gerçekleştirilmektedir.
Verem Savaş Bayramda Açık Mı : Verem Savaş Dispanserleri, Arefe gününde, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda bayram süresi boyunca resmi tatil sebebi ile kapalı durumda bulunmaktadır.
Verem Savaş Resmi Tatillerde Açık Mı : Dini bayramların haricinde verem savaş 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz ve 1 Ocak gibi resmi tatil günlerinde de kapalıdır.
Bu yazımızda Verem Savaş Dispanserlerinin çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkın da soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.