Valilik Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Valilik Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Valilik Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Valiler illerde bulunan hükumetin en yetkili temsilcileridir. Valilerin görev yaptıkları yere ise valilik denmektedir. Valiliklerde; yardım, dilekçe, şikayet, bildiri gibi çok sayıda işlemimizi halledebiliriz. Peki valilikler sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, kaça kadar açık? Valilik çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri haberimiz devamında yer almaktadır.

Valilik Çalışma Saatleri 2018

Valilikler hafta içi sabah saat 08:30‘da açılmakta ve akşam saat 17:30‘da kapanmaktadır. Ayrıca 12:30 ile 13:30 arasında da öğle tatili sebebiyle valilikler 1 saat süre boyunca kapalıdır. Valilikler hafta sonu ise çalışmamaktadır. Valiliklerin çalışma saatleri hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları aşağıda yer almaktadır.
Valilik Saat Kaçta Açılıyor : Valilikler hafta içi her gün sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlarlar.
Valilikler Saat Kaçta Kapanıyor : Valilik binaları hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) saat 17:30’da kapanmaktadır.
Valilik Öğle Arası Tatili Ne Zaman  : Valilikler saat 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatili sebebiyle kapalıdır.
Valilik Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı : Valilik binaları Cumartesi ve Pazar günleri diğer çoğu devlet dairesi gibi kapalıdır.
Valilik Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu : Valilikler Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 15 Temmuz ve 29 Ekim gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedirler.
Bu yazımızda valilik çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.