Tweet Düzenleme Özelliği Çok Yakında Geliyor

Tweet Düzenleme Özelliği Çok Yakında Geliyor
Twitter’da daha önce tweet düzenleme özelliği bulunmuyordu. Birçok kişinin yıllardır aradığı özellik sonunda geliyor. Yeni özelliğin ne zaman geleceği belli oldu.
Sosyal medya platformlarında neredeyse herkesin bir hesabı olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bu platformlar arasında en popüler platformlardan birisiyse kesinlikle Twitter. Instagram’la beraber en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından olan Twitter’da büyük bir özellik eksik.
Güncel olarak Twitter’da attığınız tweetleri sonradan düzenleyemiyorsunuz. Ancak çok yakında bu platforma tweet düzenleme butonu gelecek. Twitter kullanıcılarının heyecanla beklediği bu özellik için geri sayım başladı. Casey Newton, yeni özelliğin ne zaman geleceğini açıkladı. Ayrıca bu özelliğe kimlerin erişebileceği de belli oldu.

Tweet Düzenleme Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Twitter’da tweet düzenleme özelliği birçok kullanıcı tarafından aranan bir özellik. Çünkü kullanıcılar bazen yanlış tweetler atabiliyorlar. Tweeti silerek yeniden atmak ise biraz uğraştırıcı olabiliyor. Yani tweet düzenleme butonu olsaydı, tweet silme gibi uğraştırıcı şeylere hiç gerek olmayacaktı.
Bu özelliğin aslında kullanıcılar tarafından yıllardır beklendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak tweet silme dönemi artık resmen sona ermek üzere. Çünkü Twitter’a çok yakında tweet düzenleme butonu geliyor. Casey Newton, yaptığı bir paylaşımla birlikte yeni özelliğin 21 Eylül tarihinde kullanıcılara sunulacağını belirtti. Elbette bu kullanıcılar için oldukça sevindirici bir haber.
Ancak bu özellikten ilk olarak sadece Twitter Blue abonelerinin yararlanabileceğini belirtelim. Yani bu özellikten faydalanmak isteyenler, Twitter Blue servisine aylık belli bir ücret karşılığında abone olmak zorundalar. Tüm bunların yanı sıra, yeni özelliğin ülkemizde ne zaman kullanıma sunulacağının henüz belli olmadığını belirtmemizde fayda var.

Twitter Blue Nedir?

Twitter Blue, Twitter’ın birçok ülkede kullanımı sunduğu ücretli bir abonelik sistemi. Bu servise üye olanlar, Twitter’da birçok ekstra özelliğe erişebiliyorlar. Yeni Tweet düzenleme butonu da ilk olarak sadece bu servise üye olanlara sunulacak gibi gözüküyor. Ancak Twitter Blue servisinin henüz Türkiye’de kullanıma açılmadığını belirtelim.

Twitter Blue Fiyatı

Ülkemizde henüz aktif olmayan Twitter Blue servisinin aylık ücreti 4,99 dolar olarak karşımıza çıkıyor. Yani aylık 4,99 dolar ödeyen kullanıcılar, tweet düzenleme özelliğine erişebilecekler.
Yeni tweet düzenleme özelliği hakkındaki bilinen bazı detaylar bu şekilde oluşuyor. Bu özelliğin ülkemize ne zaman geleceğinin bilinmediğini tekrar hatırlatmamızda fayda var.