Türk Yapımı Bilgisayar Oyunu Mount & Blade II: Bannerlord

Türk Yapımı Bilgisayar Oyunu Mount & Blade II: Bannerlord

Türk Yapımı Bilgisayar Oyunu Mount & Blade II: Bannerlord geçtiğimiz günlerde çıkmış yeni bir strateji ve rol yapma oyunu. 10 Yıl kadar önce ilk Mount & Blade oyunu çıktığında o zamana kadar tasarlanan bütün oyunlardan çok daha farklı ve çok daha dinamik bir yapısı olduğundan ötürü çok beğenilmişti.

Mükemmel kilometrelerce kare büyüklükte olan bir açık dünya, bir çok dost ve düşman, gerçek zamanlı çarpışmalar ve muazzam büyüklükteki savaşlar ve geniş oyun içeriği ile birlikte bu 10 yaşındaki oyunu günümüzde bile hala oynayanlar var. Bir şarap gibi güzelce yıllandı ve bir Türk şirketi olan TaleWorlds Entertainment tarafından yep yeni bir oyun daha tasarlandı.

Mount & Blade II: Bannerlord, Warband’ın devamı gibi ancak Warband’dan 200 yıl önce geçen bir tarihe sahip. Calradia kıtasında geçen oyunda kendi başınıza oyuna başlayarak düşmanlarla çarpışmak ve politikal etkinliklerin bir parçası olabilmek için kendi gücünüzü toplamanızı gerektiren bir oyun.

Mount & Blade II: Bannerlord, daha önce gelenlerden çok daha büyük içerik ve gelişmeler ile oyuncularını bekliyor.

Ancak, şuanda bu Türk yapımı oyun “Early Access”, yani “Erken Erişim” aşamasında, dolayısıyla şuanki haliyle zamanınıza ve kıymetli dinarlarınıza değer mi?

Mount & Blade: Bannerlord Erken Erişim

Mount & Blade: Bannerlord oyununun oynanış şekli Warband ile neredeyse tamamen aynı. Ancak bu kötü birşey değil çünkü Warband’ı başarılı kılan şey zaten oynanışın eşsiz bir tecrübe olmasıydı. TaleWorlds Entertainment geliştirici takımı oyuna çok ince yenilikler ve iyileştirmeler yaparak, oyunun içerisinde ekstra bir derinlik katmışlar. Dolayısıyla savaş ile paramparça olmuş bu kıtada seyahat ederken yapılabilecek çok şey var.

Oyunun amacı aynı, hiçbir şey ile başlayarak, biraz dinar kazanarak, gücünüzü arttırmak, bir toprak sahibi olmak, biraz ticaret yapmak ve belki karavanlara önderlik etmek. Eğer isterseniz oyunda her zaman bir hırsız, yol kesici olmak ya da şehvetli bir kaledar, bir şehir hükümdarı olmak.

Bütün bunları yapabiliyorlarken, ekstra görevler, köy yerleri baskınları, kendi kırallığını kurmak ve daha birçok içerik Bannerlord’a dahil olmakta.

Ancak, oyun şuanda Erken Erişim’de olduğu için, bir çok bug ve bir çok hatanın bulunduğunuda göz ardı etmemek gerekiyor. Bazı bilgisayar spesifikasyonları oyunda ciddi hatalar vermekte, bazı grafikler kötü ve dengesiz. Hatta oyunun bazı yerlerinde mekaniksel hatalar var.

Ancak inanıyoruz ki bir Türk şirketi olan TaleWorlds Entertainment, çok yakında oyunlarının bütün hatalarını çözerek, Erken Erişim statüsünden oyunlarını çıkartabilecekler!