Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek

Telefonda Silinen Fotoğrafları Geri Getirmek

Dikkatsizlik günümüzde oldukça yaygın olan hastalıklardan biridir, gündelik yaşantımızda bazı durumlarda ister istemez dikkatsizlik sonucunda bazı hatalar yapabilmekteyiz. Bundan dolayı bugün bazı nedenlerden dolayı silinmiş olan dosyalarımızı, yanlışlıkla sildiğimiz fotoğraflarımızı veya en özel resimlerimizi nasıl geri getirebileceğinize dair ayrıntılı bilgiler vereceğim. Telefonda silinen fotoğrafları geri getirmek için şuan piyasada bulunan ücretsiz programlardan olan DiskDigger programından yardım almanız durumunda kolaylıkla silinen fotoğraflarınızı geri getirebilirsiniz. Bunun haricinde sadece silinen resimleriniz değil, ekstra olarak silinen, kaybolan bütün dosyalarınızı tek tek geri getirebilirsiniz. DiskDigger programında kullanmış olduğunuz herhangi bir dosya kayboldu ise bunu geri getirmek çok kolaydır, sade ve kullanılabilir bir arayüze sahip olan DiskDigger programını kullanabilmek için bir bilgisayara ihtiyacınız vardır. Bu uygulamanın maalesef ki mobil sürümü bulunmamaktadır bunun için silinen fotoğrafları geri getirmek için bir bilgisayara ihtiyacınız vardır.

DiskDigger Nasıl Kullanılır?

  1. Silinen fotoğraflarınızı geri getirmek için DiskDigger programını diskdigger.org adresinden indirebilirsiniz.
  2. İndirmiş olduğunuz programı açtıktan sonra silinen dosyalarınız & resimleriniz neredeyse (telefonda, usb bellek veya kişisel depolama cihazınız) onu bilgisayarınıza USB kablo yardımıyla bağlayınız.
  3. Bağladıktan sonra bağlanan cihazınız DiskDigger tarafından fark edildiğinde tarama işlemini başlatınız. Toplamda 20-25 dakika kadar sürecek olan tarama işleminin ardından silinen resimlerinize, fotoğraflarınıza ve diğer önemli dosyalarınıza bu sayede kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

DiskDigger Kullanımı (Resimli Anlatım)

DiskDigger programını çalıştırdığınızda karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran çıkacaktır, buradan 3 nolu kısımda görüldüğü gibi USB belleğimi taktım. Siz hangi cihazınızdan silinen nesneleri geri getirmek istiyorsanız o cihazı seçiniz. Şayet cihazınız gözükmüyor ise 2 nolu kısımdaki gibi listeyi yenile seçeneğine dokunarak listeyi yenileyiniz.
Bu kısımda tarama şeklini seçebilirsiniz, 2 adet seçenek bulunmaktadır. Bunlar detaylı ve en detaylı olarak adlandırabilirsiniz, genel olarak daha derin incele kısmı seçilmektedir. Sizde bunu seçebilirsiniz.