Telefon Sesi Nasıl Yükseltilir?

Telefon Sesi Nasıl Yükseltilir?

Günlük yaşantının vazgeçilmez bir parçası olan telefon her daim kullanıcıların yanında bulunmaktadır. Kullanıcılar telefonları konuşma, mesajlaşma, internete girme ve oyun oynama gibi amaçlarla kullanabilmektedir. Fakat kimi zaman çalan veya mesaj gelen telefonunu zil sesinin, mesaj sesinin duyulmadığı zamanlar olur. Bu durum hem kullanıcı için hem de karşıdaki için rahatsız edici durumlara sebebiyet vermektedir. Aynı zamanda bunun tersi durumlar da olmaktadır. Sessiz bir ortamda telefonda internette dolaşırken veya sinemadayken birden açılan bir videonun sesi, çalan telefonun sesi hem çevrece ayıplanmakta hem de kişiye utandırmaktadır. Bunun önlenmesi için telefonun ses ayarlarının duruma göre değiştirilmesi gerekmektedir. İşte telefonun ses ayarlarını değiştirmek için birkaç yöntem;

Ayarlar Menüsü

Telefonun ayarlar menüsünü kullanarak telefonun ses düzeyi değiştirilebilir. Bu menüde alarm sesi, zil sesi, uygulama sesi gibi seçenekler bulunmaktadır. Kullanıcılar telefonun sesini kapatmasına rağmen uygulamalara girdiklerinde çıkan ses karşısında şaşkına uğruyorlarsa, sebebi budur. Telefonun sesinin yanı sıra uygulamanın sesinin de ayarının değiştirilmesi gerekmektedir. Bu ses ayarları içerisinde hem pasif hem de artarak telefon sesi kısmı bulunmaktadır. Bunlardan pasif olan hep aynı ses düzeyinde çalmakta olup, artarak olan ise kısıktan başlayıp ayarlanan ses tonuna kadar ses yükselmesini sağlamaktadır.

Uygulama Kullanma

Telefonun sesinin ayarlanmasının bir diğer yöntemi ise bir ses yükseltme programının telefona indirilip kurulmasıdır. İndirme sitesine girildiğinde öneri ve feedback durumuna bakılarak telefon için uygun uygulama indirilip kullanılmaya başlanılabilir.

Telefondaki Düğmeler

Genellikle telefonun sağ veya sol kısmında bulunan bir ses ayarlama düğmesi vardır. Bu düğme bazı telefonlarda sadece zil sesini ayarlamaya çalışsa da, bazı telefonlarda ise uygulamanın açık olması şartı ile uygulamanın da ses ayarını değiştirebilmektedir.
Bu verilen yöntemlerden kullanıcıya uygun olanının seçilmesi durumunda telefonun ses ayarları kullanıcının dilediği düzeyde ayarlanabilmektedir.