Steam Visa Boacompra Sorunu *2022

Steam Visa Boacompra Sorunu *2022

Steam Visa Boacompra sorunu son zamanlarda birçok oyuncu tarafından merak ediliyor. Peki bu uyarı nedir? Ne yapmamız gerekiyor?

Steam Visa Boacompra Sorunu

Steam içerisinde yüz binlerce oyunu barındıran ve her gün yenilerinin eklendiği bir oyun platformudur. Ancak Steam üzerinden bir oyun satın almaya çalıştığınızda ve ödeme yöntemi olarak Visa (Boacompra) seçildiği zaman bir uyarıyla karşılaşıyoruz. “An itibarıyla bu ödeme metodu ile gerçekleştirilen alımları işleyemiyoruz. Yaşattığımız rahatsızlık için özür dileriz.” uyarısı bize BoaCompra ile alışveriş yapamayacağımızı söylüyor.
Birçok insan daha öncesinde hep BoaCompra ile alışveriş yaptığı için, ne yapacağını bilemiyor. O yüzden ufak bir bilgilendirme ile başlamak istiyorum. Mastercard (BoaCompra) veya Visa (BoaCompra) ile normal Mastercard ve Visa arasında ne gibi farklar var?
BoaCompra ile ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Hatta normal Visa ile alışveriş yapmak daha da mantıklı. Çünkü BoaCompra ile alışveriş yaptığınızda ve oyunu iade ettiğinizde, para Steam bakiyenize yükleniyordu. Kartınıza çekemiyordunuz. Zaten ödeme ekranında da “Bu ödeme yöntemiyle satın alınan cüzdan bakiyesi iade edilemez” diye bir uyarı görebiliyorsunuz.
Ama BoaCompra olmadan Visa ile alışveriş yaptığınız zaman, oyunu iade ettiğinizde parayı kartınıza geri alabiliyorsunuz. Bu bence bir avantaj. O yüzden şuan Steam visa boacompra sorununu bir kenara bırakın. Onunla alışveriş yapmak zorunda değilsiniz. Ödeme yöntemi olarak BoaCompra olmayan Visa veya Mastercard yöntemini seçerek sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Burada Visa mı Mastercard mı hangisini seçeceğinizi bilmiyorsanız, ödeme yapacağınız kartın üzerine bakın. Kartın ön yüzünde ve sağ altta Visa veya Mastercard logosu göreceksiniz. Hangi logoyu görüyorsanız kartınız onu destekliyor demektir. 
Ayrıca Steam cüzdanınıza para aktarmak istiyorsanız da yine aynı ödeme yöntemini seçebilirsiniz.