Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Sonsuzluk İşareti Nasıl Yapılır?

Bilgisayar üzerinden sonsuzluk işareti yapmak için uğraşan birçok kullanıcıya yönelik İnternet üzerinde gerek videolu gerek yazılı gerekse resimli anlatımlar yapılarak bu sonsuzluk işaretinin nasıl yapılacağına dair bilgiler veriliyor. Bazı kullanıcılar bu işareti klavyeden yapmak yerine İnternet üzerinde yazılmış olarak bulunan işareti kopyalama işlemi yaparak kullanacakları yerlerde kolaylıkla yerleştirerek kullanabiliyorlar. Bu nedenle klavyeden nasıl yapılacağını da merak etmiyorlar. Ama her zaman İnternet üzerinde bu işaretlerin yer alacağı anlamı taşımadığı için nasıl yapıldığını öğrenmekte büyük bir fayda bulunuyor.

Sonsuzluk İşareti Nedir? “∞”

Sonsuza denk sürecek, sonsuza kadar gidecek anlamına gelmekte olan sonsuzluk işareti genellikle bir tarihin bitiş tarihi olarak kullanılmaktadır. Mesela 01.01.2010 – ∞ gibi birçok yerde karşınıza çıkmaktadır. Ayrıca birçok kişi telefondan sonsuzluk işareti nasıl yapılır şeklinde bizlere birçok soru iletmektedir. Telefondan sonsuzluk işareti yapmak maalesef ki oldukça zordur, bunun için “∞” bu işareti kopyalaya yapıştır yaparak kullanabilirler.

Klavye üzerinden sonsuzluk işareti nasıl yapılıyor?

Size lazım olan bu işareti yapabilmeniz için bilgisayarınızda bulunan klavyedeki Alt tuşu ile birlikte 8734 tuşlarına sırası ile basmanız gerekiyor. Burada rakam tuşlarına basarken Alt tuşuna basılı tutmanız gerekiyor. Kısaca anlatmak gerekirse Alt+8734 işlemini yerine getirmeniz lazım.

Alt+8734 tuşuna basınca sonsuzluk işareti çıkmıyor?

Cihazınızda yer alan ayarlar nedeni ile bu tuşlara bastığınız zaman karşınıza sonsuzluk işareti yerine ▲ bu işaret çıkabiliyor. Bu ayarı değiştirmek için yapmanız gereken bir takım işlemler bulunuyor. Bu işlemleri sırası ile yapmanız oldukça önemli. İşleme başlamak için bilgisayarınızdaki başlat tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından Tüm programlar bölümüne geçmelisiniz daha sonra, Donatılar ve sistem araçları bölümüne gelmeniz gerekiyor. Burada karakter eşleme bölümüne gelerek ▲ işareti yerine sonsuzluk işaretini kopyala yapıştır yaparak bir sonraki işlemlerinizde sonsuzluk işaretini kolaylıkla kullana bilirsiniz.