Snapchat Yılbaşı Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Snapchat Yılbaşı Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Snapchat, fotoğraflarda efekt kullanılmasında adeta çağ atlatıp farklı bir boyuta ulaştırmıştır. Birbirinden eğlenceli görüntüler elde etmemize imkan sağlamaktadır. Özel günlere göre de uygun konseptlerle de efektler güncellenmektedir. Yılbaşı gibi günlere uygun uygulayabileceğiniz farklı efektler ile özel günleri daha da özel hale getirebilirsiniz. Instagram uygulamasından sonra günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan olan Snapchat uygulamasında birçok efektler bulunmaktadır, her yeni gelen güncellemeler sonucunda kendine daha fazla yeni efekt eklemekte olan Snapchat uygulamasında farklı filterlerde mevcuttur. Bugün ise sizlere Snapchat uygulamasında son zamanlarda herkesin en sık kullanmış olduğu filtrelerden olan yılbaşı filtrelerinin nasıl kullanacağından bahsedeceğim.

Snapchat Yılbaşı Filtreleri Nasıl Kullanılır?

Filtreleri kullanabilmek için öncelikle uygulamayı indirmek daha sonra kullanıcı adı ile hesabınıza giriş yapmalısınız. Daha sonra açılan kamera ekranına basılı tutmanız gerekmektedir. Ekranda beliren filtrelerden birini seçerek yüzünüze tam olarak uyum sağladığı anda fotoğrafı çekebilirsiniz. İsterseniz video olarak da çekim yapabilirsiniz. Sonrasında hem hikâye olarak snap ekranınızda paylaşabilir hem galerinize kaydederek görselinizi istediğiniz zaman istediğiniz mecralarda da paylaşabilirsiniz.
Snapchat Yılbaşı Filtreleri Nelerdir?

 1. Çiçekli Filtre
  • Her Snapchat uygulamasını kullanan kullanıcıların en sık tercih etmiş olduğu efektlerden biridir. Bu efekt yılbaşına özel olarak çiçek türü değişmiştir.
 2. Köpekli Filtre
  • Bu sizin bilmiş olduğunuz dil çıkaran efektlere benzemez, yılbaşına özel olan yüzünüzün tamamen köpeğe dönüşmesini bu efekt sayesinde sağlayabilirsiniz.
 3. Sakallı Filtre
  • Ben dünyada iken hiç noel baba olamadım diyenler utansın, yeni gelen Snapchat yılbaşı efektleri sayesinde artık sizlerde noel baba olabilirsiniz. Yılbaşı efektleri arasında yer alan gözlüklü, şapkalı ve üstelik ho ho ho diyen bir efekt sizi bekliyor.
 4. Işıklı Filtre
  • Yılbaşına özel olan efektlerden biri de Işıklı Filtre özelliğidir. Çekinmiş olduğunuz resmin üst kısmında yılbaşı ışıkların yanmasını sağlayabilirsiniz.
 5. Hediyeli Filtre
  • Fotoğrafınızın üzerinde hediye paketlerinin, şekerlerin uçuşmasını istiyorsanız bu efekti seçebilirsiniz.
 6. Geyikli Filtre
  1. Ben daha önceden hiç yeşil şapkam olmadı diyenler için bu efekt tam sizler için ideal.

Snapchat uygulamasında yapmış olduğunuz efektli gönderileri telefonunuza kayıt ederek çeşitli platformlardan olan Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınız varsa buradan da paylaşabilirsiniz. Snapchat uygulamasında birçok efektleri en güncel haliyle kullanmak istiyorsanız son sürüm Snapchat uygulamasını kullanmaya mutlaka özen gösterin.