Samsung Telefonları Nasıl Güncellenir?

Samsung Telefonları Nasıl Güncellenir?

Neredeyse yılda bir defa olmak üzere hemen hemen her telefona bir güncelleme gelmektedir, gelen güncellemelerin tamamı bizlerin mobil teknolojisinden daha fazla faydalanabilmemiz adına getirilmiş olan değişiklikler olup ve bazı sistemin hataların giderilmesiyle birlikte sunulan köklü değişiklerdir. Peki, günümüzün büyük markalarından biri olan Samsung markalı telefonlarda telefon güncellemesi nasıl yapılır? Samsung’da telefon güncellemelerini tamamlamak için ne yapmalıyız? İlk olarak her Samsung modellerine farklı zamanlarda güncellemeler gelmektedir. Kullanmış olduğunuz cihazın modeli diğer modellere göre düşük ise güncelleme sistemde herhangi bir hata yok ise uzun süre boyunca gelmez. Bunun nedeni ise kullanmış olduğunuz modelin özelliklerinin düşük olması ve yeni gelecek olan güncellemelerin aşırı derecede yoğun bir şekilde çalışmasına ayak uyduramamasından dolayı kolay kolay düşük Samsung markaları cihazlara güncelleme az gelir.
Peki, kullanmış olduğunuz cihazın modeli yeni ise ve herhangi bir güncelleme geldi ise bu yeni gelen güncellemeyi nasıl telefonlarımıza uyarlayabiliriz? Samsung telefonlarına güncelleme geldikten sonra kullanıcının bildirim paneli kısmına “Yeni bir güncelleme var” şeklinde bir uyarı çıkar ve yeni güncellemenin toplam kaç MB boyutunda olduğuna dair sizlere bilgi verir. Samsung modellerinde güncelleme geldiği zaman telefonunuzun üst kısmında bir uyarı çıkar, bu uyarıya dokunduktan sonra telefonununuz da yeteri kadar alan var ise ve bağlantı ayarlarınızda herhangi bir sorun yok ise telefonunuza otomatik olarak yeni gelen güncelleme indirilir.
İnen güncellemeyi açtığınız zaman telefonunuz otomatik olarak güncelleme yapmaya başlar. Lakin kimi Samsung modellerinde ve kullanıcının tercih etmiş olduğu ayarlara göre güncelleme bildirimi gelmemektedir. Bunun için sizler güncellemenin gelip gelmediğini kendiniz kontrol ederek son halini rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Peki, güncelleme gelmiş mi gelmemiş mi bunu nasıl öğrenebiliriz? Samsung modellerinde güncellemenin gelip gelmediğini öğrenmek için Telefon Ayarları kısmına giderek buradan Telefon Hakkında bölümüne gidiniz. Daha sonrasında ise en üst kısımda çıkan sistem güncellemesine dokunarak yeni bir güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz.  Şayet yeni bir güncelleme geldi ise bu durum karşısında sizlerde gelen güncellemeyi telefonlarınıza indirip açarak güncellemeyi tamamlayabilirsiniz.
Güncelleme işlemi geldikten sonra, başarılı bir şekilde güncellemeyi tamamlamak için ilk olarak telefonunuzun şarjının yeteri kadar olması gerekmektedir. Telefonunuzun şarjı yeteri kadar ise ve yeteri kadar depolama birimi var ise telefonunuza gelen Samsung güncellemesi başarılı bir şekilde tamamlanır.