Saç Bakımınız için Genel Tüyolar

Saç Bakımınız için Genel Tüyolar

Güçlü saçlara sahip olmak için herşeyi denediniz, başaramadınız mı?
Haberimizdeki çok pratik saç bakımı önerileriyle bakımlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarınıza hani tarakları kullanmalısınız, saçınıza şekil verirken nelere dikkat etmelisiniz ve saçınızda esneklik kaybı olmaması için neler yapmanız gerektiğine kadar her türlü bilgiye haberimizden ulaşabilirsiniz.

Saçınızı ellediğinizde pürüzsüzlük hissi yerine sert ve kırılmış olduklarını hissediyorsanız; canlılığını, diriliğini ve gücünü kısaca esnekliğini yitirmiş demektir.

Saçınızı, saç tipinize uygun olarak seçtiğiniz temizleyici ve enerji verici bir bakım ürünü ile dönüşümlü olarak yıkayın.
Temizlik sonrası, vitaminler açısından zengin, canlandırıcı özelliğe sahip bir yıkama maskesi uygulayın. Uygulama sırasında saç diplerinize masaj yapın. Masaj sırasında sert olmayın,
küçük basınçlar uygulayarak kan dolaşımınızın hareketlenmesini sağlayın.

Saçlarınızı tararken, plastik fırça yerine doğal kıllardan yapılmış fırçaları tercih edin.

Saçınızı mümkün olduğunca kendi hâlinde kurumaya bırakın. Eğer saçlarınızı hemen kurutmak zorundaysanız, saç kurutma makinesini saçınızdan 30 cm uzakta tutmaya özen gösterin.

Şekil vermek için, canlılık ve enerji kazandıran ürünler kullanın. Seçtiğiniz ürünlerin sprey, köpük ve su gibi, hafif yapıda olmalarına özen gösterin.

Saçınızdaki esneklik kaybının genellikle iç nedenlerden kaynaklandığını unutmamalısınız. Dengeli ve doğal beslenin, vitamin alın. Özellikle B vitamini saçlara canlılık verir.

B vitamininin en çok bulunduğu besinler; tahıllar, baklagiller, fındık, çay, bal, bira mayası, ıspanak, bezelye, fasulye