Realme 9i 5G Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Realme 9i 5G Tanıtım Tarihi Belli Oldu
Çinli şirket Realme, yeni Realme 9i 5G modelini yakında kullanıcılarla buluşturacak. Şirketin resmi Twitter hesabında paylaşılan posterle birlikte tanıtım tarihi de açıklandı.
Akıllı telefonlar birbirinden farklı özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyorlar. Özellikle Çinli şirketler, sık sık yeni bir akıllı telefon modeli tanıtıyorlar. Ünlü şirket Realme’nin de yakında yeni bir modelini tanıtması bekleniyor. Ayrıca Realme 9 ailesine katılacak olan modelin uygun fiyatla piyasaya sunulmasının beklendiğini de söyleyebiliriz.
Bu cihazın tanıtım tarihi merak ediliyorken şirketten yakın zaman önce bir poster paylaşıldı. Paylaşılan posterle birlikte yeni cihazın ne zaman tanıtılacağı da açıklandı. Ayrıca postere baktığımızda cihazın arka kısmını da görebiliyoruz. Cihazın tanıtım tarihi ve bazı diğer detayları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Realme 9i 5G Özellikleri Merak Ediliyor

Realme 9i 5G teknik özellikleri henüz tam olarak bilinmiyor. Çünkü cihaz henüz resmi bir şekilde tanıtılmadı. Ancak paylaşılan posterle birlikte kesinleşmiş olan bir özellikten sizlere bahsetmek istiyoruz. Realme’nin yaptığı poster paylaşımıyla birlikte cihazın yonga seti kesinleşmiş oldu.
Paylaşılan posterde cihazın MediaTek Dimensity 810 5G yonga setine sahip olduğu açıkça belirtiliyor. Bu yonga seti daha önce POCO M4 Pro 5G gibi cihazlarda da karşımıza çıkmıştı. Bu yonga setinde dört adet 2.4 GHz hıza kadar çıkabilen ARM Cortex A-76 çekirdeği bulunuyor. Bu çekirdeğe 2 GHz hıza kadar çıkabilen dört adet Cortex-A55 çekirdeği eşlik ediyor. Yani MediaTek Dimensity 810 5G’nin toplam 8 çekirdeğe sahip olduğunu söyleyebiliriz.
Ayrıca posterde cihazın tasarımıyla alakalı “Laser Light Design” diye bir ibare bulunuyor. Bunun yanı sıra, posterde cihazın arka kısmının göründüğünü de belirtmemizde fayda var. Görüntülere baktığımızda cihazın arka tarafında üçlü bir kamera kurulumu görüyoruz. Bu üç tane lensten 2 tanesi oldukça büyük olarak karşımıza çıkıyor.
Cihaz hakkındaki bazı detaylar bu şekilde oluşuyor. Cihazın tüm özelliklerini detaylı ve resmi olarak öğrenebilmemiz için kısa bir süre daha beklememiz gerekiyor.

Realme 9i 5G Fiyatı ve Tanıtım Tarihi

Realme 9 ailesine katılacak olan 9i 5G fiyatının 290 dolar civarında olması bekleniyor. Ayrıca cihazın tanıtım tarihi paylaşılan posterde 18 Ağustos olarak belirtiliyor. Yani yeni cihazın tanıtımına sayılı günler kaldığını söyleyebiliriz.