PTT Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

PTT Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

PTT Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye’nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. Osmanlı Devleti’nin tüm halkının ve yabancıların posta ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla Nezaret olarak 23 Ekim 1840 tarihinde kurulmuştur. PTT ya da diğer adıyla postane ülkemizdeki en kalabalık ve en çok işlem yapılan kamu kuruluşlarının başında yer almaktadır. PTT ile ilgili herhangi bir işi olan vatandaşlar ise PTT saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, kaça kadar açık merak etmektedirler. Yazımızın devamında PTT çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı hakkında detaylı bilgiler verdik.

PTT Çalışma Saatleri

Genel itibariyle çoğu PTT şubesi sabah saat 08:30’da açılmakta ve 17:00’de kapanmaktadır. PTT şubeleri saat 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatiline girerler ve kapalı durumdadırlar. Ancak bazı merkezi genel müdürlüklerin çalışma saatleri farklıdır. Bu sebepten dolayı PTT çalışma saatleri hakkında net bilgi elde etmek adına BURADAN en yakın PTT servisi uygulamasına giriş yapmanızın ardından il ve ilçe seçimini gerçekleştirdikten sonra çalışma saatini öğrenmek istediğiniz şubeyi seçmelisiniz. Akabinde ilgili şube açılış saati ve kapanış saati ne zaman öğrenebilirsiniz.
PTT Saat Kaçta Açılıyor : PTT şubeleri genel olarak her sabah saat 08.30’da açılır.
PTT Öğle Arası Ne Zaman : PTT şubeleri 12:30 ile 13:30 arasında öğle tatiline girerler. Bu saat aralığında hizmet vermemektedirler.
PTT Saat Kaçta Kapanıyor : PTT şubeleri akşam saat 17:00’de kapanmaktadır.
PTT Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : PTT şubeleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri bazı şubeleri hariç kapalıdır. Ancak bazı merkez şubeleri hafta sonu hizmet vermektedir. Cumartesi günü açık olan PTT şubeleri yukarıda vermiş olduğumuz bağlantı sayesinde bulabilirsiniz.
PTT Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : PTT, Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini bayramların yanı sıra 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz, 1 Ocak gibi diğer resmi tatillerde çalışmamaktadır. Yani kapalıdır.

Bu yazımızda PTT çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında bu yazımızda detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebileceğiniz gibi “444 1 788” PTT çağrı merkezi telefon numarasını kullanarak da dile getirebilirsiniz.