Periscope Kişiye Özel Yayın Yapmak

Periscope Kişiye Özel Yayın Yapmak

Twitter ile giriş yapıp kullanabildiğimiz canlı yayın uygulamalarından biri olan Periscope uygulamasının yeni adı artık bazı nedenlerden dolayı Scope uygulaması olarak değiştirildi. Canlı yayın konusunda oldukça iddialı olan ve günümüzde hemen hemen herkesin kullanmış olduğu uygulamalardan biri olan Periscope uygulamasında bugün sizlere kişiye özel yayın hakkında bazı bilgiler vermek isterim. Periscope kişiye özel yayın ile artık sadece birkaç kişiye veya sadece 1 kişiye olmak suretiyle canlı yayın yapabilir o kişiyle özel bir konuşma sağlayabilirsiniz. Hızlı ve kesintisiz bir özel canlı yayın için ilk olarak sizlerde Periscope uygulamasını açınız ve ardından Yayına Başla işaretine dokununuz. Karşınıza canlı yayın başlığını isteyen bir ekran gelecektir bu ekrana canlı yayının adını ve ardından gizlilik kısmından kimlere yayın yapmak istediğinizi seçerek Periscope kişiye özel yayını başlatmış olacaksınız.

Periscope Kişiye Özel Yayın Nasıl Yapılır?

İlk olarak Periscope uygulamasını açınız ve ardından sağ alt köşede bulunan canlı yayını başlat işaretine dokunun.
Daha sonrasında ise canlı yayın ayarlarınızı yaparken üst kısımda yer alan Herkese Açık seçeneğine dokununuz. Herkese açık seçeneğini kapatmak için ilk olarak bir adet grup oluşturunuz. Grup oluşturmak için Grup Oluştur işaretine dokununuz.
Periscope uygulamasında kişiye özel yayın yapabilmek adına ilk olarak grup oluşumunu tamamlamanız gerekmektedir, gruba bu kısımdan gereken üyeleri dahil ederek ve gruba ait bir isim vererek sağ üst köşedeki tik işaretine dokunmanız durumunda grubu oluşturabilirsiniz.

Periscope kişiye özel canlı yayında grubunuzu oluşturduktan sonra kimlere yayın yapacaksanız o şahısları seçtikten sonra bir sonraki adıma geçerek yayına başlat diyerek canlı yayını başlatabilirsiniz. Periscope uygulaması haricinde Instagram uygulamasında da boş bir hesap açarak sadece kimlere canlı yayın yapmak istiyorsanız o kişilerin takip isteğini kabul ederek o kişiler ile de canlı yayın yapabilirsiniz. Periscope canlı yayın hakkında merak ettiğiniz diğer konuları ise bizlere alt kısımdan yorum olarak belirtmeniz durumunda sizlere kısa sürede dönüş sağlanır.