Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı, Patlamış Mısırın Kalorisi

Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı, Patlamış Mısırın Kalorisi

Patlamış mısır kilo aldırır mı konusunu sizlerde merak ediyor musunuz?  Cevabınız evet ise hazırladığımız bu kapsamlı içerik tam size göre. Son derece sevilerek tüketilen patlamış mısır, her ne kadar düşük bir kalori değerine sahip olsa da mutlaka dikkatle tüketilmelidir. Zira, içerisinde yer alan tuz ve yağ miktarı sebebiyle kişilerde, kilo alma problemi meydana gelebilmektedir.
Ayrıca bazı kişiler de yağsız patlamış mısır kilo yapar mı sorusunu da sormaktadır. Son derece sık sorulan bu sorunun yanıtı ise görecelidir. Fakat, uzmanlara göre yağ miktarı düşük olan patlamış mısır, kilo açısından herhangi bir olumsuzluğa neden olmamaktadır. Peki patlamış mısır kilo aldırır mı, patlamış mısırın kalorisi ne kadar? İşte, yediden yetmişe herkes tarafından merak edilen bu soruların en kapsamlı yanıtları…

Patlamış Mısır Kaç Kalori?

Patlamış mısır, 374 kalori miktarına sahip olan yiyeceklerden biridir. Söz konusu kalori miktarı, porsiyon miktarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Ayrıca, 100 gram porsiyon miktarına sahip olan patlamış mısır içerisinde 4,3 gram yağ da bulunmaktadır.

Yağsız Patlamış Mısırda Yer Alan Kalorinin Miktarı Ne Kadar?

1 Su bardağı yağsız patlamış mısırın kalori değeri 65 Kcal olarak açıklanmıştır. Ayrıca, 1 kâse olarak hazırlanan yine yağsız patlamış mısırın kalori oranı ise 186 Kcal olarak duyurulmuştur.

Patlamış Mısır Kilo Aldırır Mı?

Patlamış mısır kilo yapar mı sorusu, son dönemlerde oldukça sık sorulmakta ve merak edilmektedir. Dünya genelinde oldukça popüler olan bu yiyecek temel de kişilere kilo aldırmamaktadır. Fakat, gereğinden fazla tüketilen patlamış mısır nedeniyle bazı kişilerde kilo alımı gözlenebilmektedir.

Zeytinyağlı Patlamış Mısır Kişilere Kilo Aldırır Mı?

Zeytinyağlı patlamış mısır, tıpkı normal patlamış mısır da olduğu gibi fazla tüketildiğin de kişilere kilo aldırabilmektedir. Bu sebepten ötürü kilo almamak için mutlaka belirli aralıklarla patlamış mısır tüketmeli ve porsiyon miktarınızı da küçültmelisiniz.

Gece Patlamış Mısır Yemek Kilo Aldırır Mı?

Gece saatlerinde yenilen patlamış mısır, son derece kısa bir süre içerisinde kişilere kilo aldırabilmektedir. Kilo problemi ile karşılaşmamak için mutlaka yatmadan 2 saat önce yemeği ve içmeyi kesmelisiniz. Zira, ilerleyen dönemlerde obezite problemi ile karşılaşabilirsiniz.

Patlamış Mısır Yiyerek Zayıflama Mümkün Mü?

Belirli aralıklarla tüketilen patlamış mısır, kişilere kesinlikle kilo aldırmaz. Ayrıca, yüksek lif miktarına sahip olan bu besin, güç içerisinde kişileri tok tutmakta ve zaman içerisinde kişilerin kilo vermesine de yardımcı olmaktadır.
Patlamış mısır kilo aldırır mı ve patlamış mısırın kalori oranı ne kadar konularını sizler için inceledik. Sizlerde, hazırladığımız bu içeriği inceleyebilir ve patlamış mısır hakkında kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.