Outlook Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?

Outlook Tema Değiştirme Nasıl Yapılır?
Outlook tema değiştirme işlemi için yapmanız gereken oldukça basit birkaç ayar bulunmaktadır. Yapacağınız bu ayarlar sayesinde Outlook hesabınızın temasını değiştirebilir ve daha şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Ayrıca, temalara ek olarak ayarlar menüsünde koyu mod özelliği de bulunmaktadır.
Ayarlar menüsünde yer alan koyu mod özelliğini aktif ederek karanlık bir görünüme kavuşabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak yapacağınız bu işlemler sayesinde yazı rengini de otomatik olarak değiştirebilir ve tema ile uyumlu bir hale getirebilirsiniz. Peki, Outlook tema değiştirme işlemi nasıl yapılır? İşte, Outlook kullanıcıları tarafından merak edilen ve sık sık araştırılan bu sorunun yanıtı…

Tüm Yönleriyle Outlook Tema Değiştirme İşlemi

Outlook tema değiştirme işlemi için aşağıda yer alan yöntemleri takip edebilir ve anlatılan bu yöntemleri tek tek uygulayarak tema değiştirme işlemini yapabilirsiniz. İşte, adım adım Outlook tema ayarları

Outlook Tema Ayarları 1.Yöntem

Outlook tema değiştirme işlemi için Outlook hesabınızı açabilir ve ekranın hemen sağ üst bölümünde bulunan ayarlar simgesine tıklayabilirsiniz.

Ayarlar simgesine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Bu arayüz seçeneğinde dilediğiniz herhangi bir temayı seçebilir ya da koyu modu seçerek Outlook hesabınızı karanlık modda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Outlook Tema Ayarları 2. Yöntem

Outlook tema ayarları için ikinci bir yöntem de bulunmaktadır. İşte, Outlook arka plan değiştirme işlemi için tercih edilen 2.yöntem…

1.      Outlook Hesabınıza Giriş Yapınız

Outlook tema ayarları için öncelikli olarak hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir.

2.      Ayarlar Simgesine Tıklayınız

Outlook tema ayarları bölümüne ulaşabilmek için hesabınızın hemen sağ üst köşesinde bulunan ayarlar simgesine tıklayınız.

3.      Tüm Outlook Ayarlarını Görüntüle Seçeneğine Basınız

Outlook ayarları menüsüne erişebilmek ve tema değiştirme işlemini başarıyla tamamlayabilmek için açılan pencere de “Tüm Outlook Ayarlarını Görüntüle” seçeneğini seçiniz.

4.      Outlook Tema Değiştirme: Genel Bölümü Seçiniz

Tüm Outlook ayarlarını görüntüle seçeneğini seçtikten sonra karşınıza Outlook ayarları menüsü gelecektir. Karşınıza gelecek olan menü de Genel seçeneğini seçiniz. Hemen ardından “Görünüm Ayarları” bölümüne tıklayınız.

Yukarıda yer alan adımları takip ettikten sonra Outlook tema değiştirme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra yine aynı ekran da yer alan koyu modu aktif edebilir ve hesabınızı karanlık modda kullanabilirsiniz.