Outlook Mailleri Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır? 2022

Outlook Mailleri Dışa Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır? 2022
Outlook mailleri dışa aktarma işlemi için yapmanız gereken oldukça kolay birkaç ayar bulunmaktadır. Sizler de birazdan okuyacağınız adımları takip ederek Outlook hesabınızda bulunan verileri dışa aktarabilirsiniz. Yapacağınız aktarma işlemi ise e-posta hesabınızın yoğunluğuna göre 4 saat kadar sürebilir.
Ayrıca, yine dışa aktarma menüsünde bulunan alanda arama mail arama geçmişinizi silebilir ve panonuzda bulunan verileri de dışa aktarabilirsiniz. Peki, Outlook mailleri dışa aktarma işlemi nasıl yapılır? İşte, dışa aktarma işlemiyle ilgili bilmeniz gereken tüm detaylar ve ayrıntılar…

Sadece 3 Kolay Adımda Outlook Mailleri Dışa Aktarma İşlemi

Outlook mailleri dışa aktarma işlemi için aşağıda anlatılan adımları takip edebilir ve resimlerle anlatılan bu adımları uygulayarak mail hesabınızı dışarı aktarabilirsiniz.

1.      Outlook Hesabınıza Giriş Yapınız

Outlook hesabında Mailleri dışa aktarmak için öncelikli olarak Outlook hesabına giriş yapmalısınız. Hesabınıza giriş yapabilmek için bu bağlantı adresini kullanabilirsiniz. (Outlook Hesabınıza Giriş Yapmak İçin Tıklayınız)

2.      Outlook Ayarlar Simgesine Tıklayınız

Outlook mail dışa aktarama işleme devam edebilmek için hesabınızın hemen sağ üst bölümünde bulunan ayarlar simgesine tıklayınız. Hemen ardından açılacak olan menünün en altında yer alan “Tüm Outlook Ayarlarını Görüntüle” seçeneğine basınız.

3.      Gizlilik ve Veri Seçeneğine Basınız

Tüm Outlook ayarlarını görüntüle seçeneğine bastıktan sonra karşınıza ayarlar sayfası gelecektir. Bu sayfada, işleme devam edebilmek için önce “Genel” ve hemen ardından “Gizlilik ve Veri” seçeneğine basınız. Bu seçeneklere bastıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir ekran gelecektir.
Karşınızda gelen bu ekran da “Posta Kutusunu Dışa Aktar” seçeneğine basabilir ve maillerinizi en alt kısımda yer alan “Dışarı aktar” butonuna basarak dışa aktarabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bu işlem ortalama 4 saat kadar sürebilmektedir. Ayrıca, mail arama geçmişini silebilir ya da Panonuzda bulunan verileri de tek bir tıklama ile dışarı aktarabilirsiniz.
Outlook mailleri dışa aktarma işlemi, yukarıda da görüldüğü üzere oldukça kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Sizlerde, anlatılan bu adımları uygulayarak maillerinizi, arama geçmişinizi ve panonuzda bulunan verileri dışa aktarabilirsiniz. Ayrıca, bu adımları uygulayarak herhangi bir veri kaybı ile yaşamadan aktarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.