Oppo Telefonlarda Açma Kapatma Zamanlaması

Oppo Telefonlarda Açma Kapatma Zamanlaması
Oppo telefonlarda açma kapatma zamanı programlama işlemi, son derece kolay ve pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Bilindiği üzere birçok farklı telefonda otomatik açma ve kapatma özelliği bulunmaktadır. Kullanıcılar, bu özelliği kullanarak cihazlarını diledikleri zaman dilimine ayarlayabilmekte ve otomatik olarak açıp kapatabilmektedir.
Peki, Oppo telefonlarda açma kapatma zamanı programlama işlemi nasıl yapılır? Dilerseniz, Oppo kullanıcıları tarafından merak edilen ve son dönemlerde sık sık araştırılan bu sorunun yanıtını gelin ayrıntılı olarak birlikte inceleyelim.

Adım Adım Oppo Telefonlarda Açma Kapatma Zamanı Programlama İşlemi

Oppo telefonlarda açma kapatma zamanı programlama işlemi için aşağıda yer alan adımları inceleyebilirsiniz. Bu adımları inceledikten sonra gerekli ayarları yapabilir ve Oppo marka telefonunuzun açma ve kapatma işlemini otomatik hale getirebilirsiniz. İşte, Oppo telefonlarda açma kapatma zamanı programlama işlemi…

1.      Ayarlar Uygulamasına Giriş Yapınız

Otomatik telefon açma kapatma işlemi için ayarlar uygulamasına giriş yapmanız gerekmektedir.

2.      Ek Ayarlar Seçeneğine Tıklayınız

Ayarlar uygulamasına giriş yaptıktan sonra işleme devam edebilmek için mutlaka “Ek Ayarlar” seçeneğini bulunuz ve bu seçeneğe tıklayarak diğer menüye geçiş yapınız.

3.      Açma Kapatma Zamanı Programlama Seçeneğine Tıklayın

Ek ayarlar menüsünde yer alan “Açma Kapatma Zamanı Programlama” seçeneğine tıklayınız.

4.      Zaman Ayarlaması Yapma

Açma kapatma zamanı programlama seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza yukarıda ki gibi bir arayüz seçeneği gelecektir. Bu arayüz seçeneğinde dilerseniz açma ya da kapatma zamanını seçebilir, dilerseniz de her ikisi için de zaman ayarlaması yapabilirsiniz. Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra ayarların geçerli olabilmesi için sağ tarafta bulunan butona basmalı ve ayarları aktif hale getirmelisiniz.

Oppo Telefon Nasıl Kapatılır?

Oppo marka telefonunuzu kapatmak için birden fazla yol mevcuttur. Bu yollar ise şu şekildedir;

  • Oppo marka telefonunuzda bulunan fiziksel tuşa basabilir ve cihazınızı kolaylıkla kapatabilirsiniz.
  • Tüm bunların yanı sıra otomatik zamanlayıcı ayarını kullanarak cihazınızı kapatabilir ya da açabilirsiniz.

Telefon Kapatma Tuşu Çalışmıyor

Zaman zaman diğer tüm telefonlarda olduğu gibi Oppo marka cihazlarda da fiziksel kapatma tuşu bozulabilmektedir. Böyle bir durumla karşılaşmanız durumunda otomatik açma ve kapatma ayarlarını yapabilirsiniz. Yapacağınız bu ayarlar sayesinde cihazınızı dilediğiniz zaman açabilir ya da kapatabilirsiniz.
Oppo telefonlarda açma kapatma zamanı programlama işlemi nasıl yapılır sorusunu yanıtladık. Sizlerde, hazırladığımız bu içeriği inceleyebilir ve Oppo marka akıllı cep telefonunuzu otomatik bir şekilde açabilir ya da kapatabilirsiniz.