Oppo Find X6 Pro Özellikleri Şekillenmeye Başladı

Oppo Find X6 Pro Özellikleri Şekillenmeye Başladı
Find X serisinin yeni modeli Oppo Find X6 Pro hakkında bazı detaylar ortaya çıktı. Yeni cihazın Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile gelmesi bekleniyor.
Çinli şirket Oppo, ülkemizde birçok cihazıyla tanınıyor. Oppo’nun en bilindik serileri arasında şüphesiz Find X serisi bulunuyor. Çinli şirketin amiral gemisini Find X serisi olarak tanımlayabiliriz. Oppo, bu serinin yeni modelini önümüzdeki aylarda tanıtmayı planlıyor.
Oppo Find X5 Pro üst modeli olarak tanımlayabileceğimiz Find X6 Pro hakkında bazı bilgiler ortaya çıktı. Ortaya çıkan bilgiler cihazın tam bir amiral gemisi gücünde olacağını ve rakiplerine rahatlıkla kafa tutabileceğini birazda olsa doğruluyor. Çünkü yeni cihaz, daha henüz piyasaya bile sürülmemiş en üst seviye Snapdragon işlemciye sahip olacak.

Oppo Find X6 Pro 5G, Snapdragon 8 Gen 2 SoC ile Gelecek

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen Oppo Find X6 Pro teknik özellikleri ile alakalı bazı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Çinli şirket, 2022 yılının şubat ayında Find X5 Pro modelini resmen tanıtmıştı. Şirketin amiral gemisi olan bu cihaz, üst segment rakipleriyle rahatlıkla rekabet edebilecek özelliklere sahipti. Find X6 Pro hakkında ortaya çıkan bilgilerde bu cihazın güçlü rakipleriyle rahatlıkla rekabet edebileceğini gösteriyor.
Yeni cihazın Snapdragon 8 Gen 2 yonga setine sahip olacağı söyleniyor. Bu yonga setinin 2022 Kasım ayında tanıtılmasının beklendiğini belirtelim. Snapdragon 8 Gen 2 SoC, tanıtıldığı andan itibaren Qualcomm şirketinin en güçlü işlemcisi olacak. Yani önümüzdeki yıl çıkacak üst segment Android telefonların neredeyse hepsi bu yonga setini tercih edecek. Find X6 Pro’nun bu yonga setini tercih ediyor olması da cihazın çok güçlü özelliklere sahip olacağını bizlere kanıtlıyor.
Üst sınıf işlemciye sahip olacak cihazın birazda diğer detaylarına değinmek istiyoruz. Find X6 Pro ekranının 120Hz yenileme hızına sahip olacağı belirtiliyor. Ayrıca bu ekranın 6.7 inç boyutunda bir AMOLED panel olacağı söyleniyor. Arka tarafında üçlü kamera kurulumu olacağı söylenen cihazın 12 GB RAM kapasitesiyle gelmesi bekleniyor. Yeni telefon hakkında ortaya çıkan bazı bilgiler şimdilik bu şekilde oluşuyor.

Oppo Find X6 Pro Ne Zaman Çıkacak?

Henüz tanıtım gerçekleşmediği için Oppo Find X6 Pro çıkış tarihi tam olarak bilinmiyor. Ancak cihazın 2023 yılının ilk çeyreğinde tanıtılacağı söyleniyor. Oppo, Find X5 Pro modelini 2022 yılının şubat ayında yani ilk çeyreğinde tanıtmıştı. Bu sebeple Find X6 Pro modelinin de 2023’ün ilk aylarında tanıtılması oldukça muhtemel.