Online Eğitim Platformu Udemy ile Nasıl Para Kazanılır?

Online Eğitim Platformu Udemy ile Nasıl Para Kazanılır?
Online eğitim platformu Udemy, birçok kişinin hayatını fazlasıyla kolaylaştırıyor. İçerisinde birçok içerik bulunan bu platform sayesinde birbirinden farklı eğitimler alabiliyorsunuz. Yani bu platformun günümüzde internet üzerinden eğitim almak isteyenler için uygun bir tercih olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu platform sadece eğitim almak isteyenler için fayda sağlamıyor.
Online eğitim platformu Udemy sayesinde birçok kişi kazanç sağlayabiliyor. Çünkü bu platformda eğitmen hesabı açılarak birçok konuda eğitim setleri yüklenebiliyor. Yani Udemy üzerinden videolarla eğitim vererek kazanç sağlayabiliyorsunuz.Eğer siz de Udemy platformunu tam olarak bilmiyorsanız ve bu platformdan nasıl para kazanılacağını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Şimdi lafı daha fazla uzatmayalım ve Udemy hakkındaki birçok detayı birlikte öğrenelim.

Online Eğitim Platformu Udemy Nedir?

Online eğitim platformu Udemy, günümüzde her geçen gün daha da popüler hale gelmeye devam ediyor. Çünkü bu platform sayesinde internet üzerinden eğitim almak oldukça kolay. Bildiğiniz gibi günümüzde artık internet üzerinden birçok şey yapılabiliyor. Örneğin, geçmişte banka şubelerine giderek yapılabilen birçok işlem artık internetten hızlıca gerçekleştirilebiliyor.
İşte online eğitim platformu Udemy sayesinde de internet üzerinden eğitim alınabiliyor. Udemy platformunda birbirinden farklı birçok konuda eğitim videoları bulunuyor. Örneğin, bu platformdan birçok yazılım dilinin eğitimini alabiliyorsunuz. Ayrıca yine bu platformdan İngilizce dahil birçok dilin eğitimini alabiliyorsunuz.Üstelik platformun içerisindeki birçok eğitim seti Türkçe olarak karşımıza çıkıyor.
Yani Udemy içerisinde İngilizce eğitimlerin yanı sıra çok sayıda Türkçe eğitim setleri de bulabiliyorsunuz. Bunların yanı sıra online eğitim platformu Udemy üzerinde birçok kişinin aynı konuda eğitim videoları yayınlayabildiklerini belirtelim. Örneğin, birçok kişi Java programlama dili eğitim seti hazırlayarak bu platforma yükleyebiliyor.
Böylece kullanıcılar eğitim setini almadan önce kısa videolara göz atarak ve diğer kullanıcıların yorumlarını inceleyerek istediklerini tercih edebiliyorlar. Bu kısımda son olarak Udemy platformunda bulunan eğitim setlerinin genellikle ücretli olduğunu belirtmemizde fayda var. Ancak yine de Udemy üzerinde birçok ücretsiz eğitim seti bulabiliyorsunuz.

Online Eğitim Platformu Udemy’den Nasıl Para Kazanılır?

Online eğitim platformu Udemy üzerinden para kazanabilmeniz mümkün. Ancak bunun için Udemy platformunda eğitmen olmanız gerekiyor. Yani bir konu hakkında videolarla eğitim seti hazırlayıp bu eğitim setini Udemy’de yayınlamanız gerekli. Eğitim setini hangi konuda hazırlayacağınız ise size kalmış bir şey.
Udemy’nin yasaklı konular listesi haricinde bulunan birçok konudan birisini seçerek eğitim seti hazırlayabiliyorsunuz. Üstelik eğitim seti yayınlayabilmek için herhangi bir ücret ödemenizde gerekmiyor. Ancak eğitim setini yayınlayabilmek için öncelikle Udemy platformunda bir eğitmen hesabı açmanız gerekiyor.
Eğer online eğitim platformu Udemy üzerinde nasıl eğitmen hesabı oluşturacağınızı bilmiyorsanız, buraya tıklayarak detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Eğitmen hesabınızı oluşturduktan sonra ve uygun bir konuda bir eğitim setini Udemy’de yayınladıktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ancak tabi ki Udemy’den para kazanabilmeniz için hazırladığınız eğitim setinin kullanıcılar tarafından satın alınması gerekli.
Yani online eğitim platformu Udemy, eğitim setiniz kullanıcılar tarafından satın alındıkça size kazanılan ücretten belli bir pay ödüyor. Udemy’nin üst düzey eğitmenler için açıkladığı bir Eğitmen Gelir Payı planı mevcut. Bu plana göre kullanıcılar eğitmenin bir kuponunu veya yönlendirme bağlantısını kullanarak eğitim setini satın alırlarsa gelirin %97’si eğitmene kalıyor.
Ancak kullanıcılar, eğitim setini sitede aratarak veya farklı bir yöntemle kendileri buldularsa eğitmene gelirin sadece %37’si kalıyor. Udemy’nin yayınladığı Eğitmen Gelir Payı kısmını incelemek için buraya tıklayabilirsiniz. Udemy üzerinden para kazanma basitçe bu şekilde oluşuyor.
Bu kısımda son olarak, online eğitim platformu Udemy üzerinden kazanılacak ücretlerin durumdan duruma göre farklılık gösterebileceğini belirtmemizde fayda var. Eğer siz de Udemy üzerinden para kazanmak istiyorsanız, bir eğitmen hesabı oluşturarak eğitim setlerinizi yayınlayabilirsiniz.