Naz Ölçal Kimdir?

Naz Ölçal Kimdir?

2016 yılında hayatımıza giren genç sanatçılarımızdan biri Naz Ölçal. Peki Naz Ölçal’ı daha iyi tanımaya ne dersiniz? Bu yazımız da Naz Ölçal’ın yaşından ve bu sektöre nereden geldiğine dair önemli bilgiler vereceğim. 1999 yılında Gaziantep de doğdu. Şuan 17 yaşında olan Naz Ölçal Türk Rock müziğinin önde gelen isimlerinden olmaya aday. Siyah saçları ve ela gözleriyle oldukça saf bir güzelliğe sahip genç sanatçı. Bestelerini yine rock müziğiyle adını duyuran Şebnem Ferah’dan esinlenerek yapmış ve Şebnem Feraha olan hayranlığını dillendirmiştir. Şuan lise son sınıf olan Naz Ölçal Şebnem Feraha olan hayranlığının 5. sınıfta başladığını onun şarkılarını dinlerken kendini çok iyi hissettiğinden de bahsetmiştir bir röportajında.
1 yıllık sürede kendine ait 10 eser üretmiştir genç sanatçı ve yoksun adını verdiği slow şarkısıyla sosyal medyada ilgi çekmiştir. Yaklaşık 80 milyon dinlenmiştir. Şarkılarını Şebnem Feraha ithafen yazmıştır. Hatta daha küçük yaşlardayken kendisine bir şiir yazdığının da üstünü çizmiştir. Üniversite hayatında psikoloji eğitimi almak isteyen Naz Ölçal’ın en büyük hayali ise oyunculuk.
Şan eğitimine de önem veriyor genç sanatçı. Çevresinden gelen destekleri de büyük bir özgüvenle dile getirdi. Şimdiye kadar olumsuz yorumlar almadığını hem ailesinden hem de çevresinden yana olan ilgiye teşekkürle cevap verdi. Kadına şiddet konusunda olan duyarlılığıyla da dikkat çeken Naz Ölçal her zaman kadınlar için olan projelerde yer almak istediğini söyledi.

Naz Ölçal Bestelerinin Temeli

Öncelikle şarkılarında Şebnem Ferahı ön sıralara taşıdı Naz Ölçal. Gaziantep’in yeni yeteneklerinden olan Naz şarkılarında İnsan ve sevgi unsurlarına da sıkça yer verdiğini söyledi. Dikkatini çeken insan hayatları da onun beste konusunda ufkunu açan olaylardan.

Naz Ölçal Duyguları

Genç sanatçı yoksun şarkısıyla tanındı ve büyük bir kitleye sahip oldu. İlk şarkısını 2014 yılında yazdığını söyleyen Naz Ölçal güvendiği bir ekip kuramadığı için bestelerini bekletmeyi tercih etmiş.​​