Motorola Edge 30 Ultra Fiyat ve Özellikleri

Motorola Edge 30 Ultra Fiyat ve Özellikleri
Daha önce birçok özelliği sızdırılan Motorola Edge 30 Ultra resmen tanıtıldı. Böylelikle cihazın özellikleri ve fiyatı da kesinleşmiş oldu.
Ünlü şirket Motorola son zamanlarda birçok farklı cihazıyla gündeme gelmişti. Yakın zamanlarda birçok cihazını tanıtan şirketin Edge 30 Ultra modelini de yakında tanıtacağı konuşuluyordu. Ancak Edge 30 Ultra tanıtılmamış olmasına rağmen cihazın birçok özelliği zaten sızdırılmıştı.
Sonunda beklenen oldu ve bu kez yeni cihazın özellikleri resmileşti. Böylelikle Edge 30 Ultra’nın özellikleri de kesinleşmiş oldu. Ayrıca yapılan tanıtımla beraber cihazın başlangıç fiyatı da resmen belli oldu. Edge 30 Ultra hakkındaki tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

İşte Yeni Motorola Edge 30 Ultra Özellikleri

Yeni Motorola Edge 30 Ultra kamera özellikleri dahil birçok özelliği aslında daha önce ortaya çıkmıştı. Daha önce ortaya çıkan özellikler elbette resmi değildi. Ancak yine de cihazın özelliklerinin nasıl olacağı konusunda azda olsa fikir sahibi olabiliyorduk.
Cihazın resmileşmesiyle birlikte özellikleri de kesinleşmiş oldu. Yeni Edge 30 Ultra’da Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti bulunuyor. Ayrıca cihazda 8 GB ve 12 GB RAM kapasitesi seçeneklerinin bulunduğunu belirtelim. Üstelik bu cihazda 128 GB, 256 GB ve 512 GB kapasite seçenekleri mevcut.
Bu güçlü cihazın ekranı Full HD+ çözünürlüğünde bir pOLED panelden oluşuyor. 6.67 inç boyutunda olan bu ekran 144Hz yenileme hızına sahip. Kamera özelliklerini incelediğimizdeyse daha önce ortaya çıkan bilgilerin birçoğunun doğru olduğunu görüyoruz. Edge 30 Ultra modelinin arka ana kamerası 200 megapiksel ISOCELL HP1 sensör olarak bizleri karşılıyor. Edge 30 Ultra’nın dünyanın ilk 200 megapiksel kameralı telefonu olduğunu söyleyebiliriz.
Bu ana sensörün yanında 50 megapiksel ultra geniş açılı sensör ve 12 megapiksel yakınlık sensörü bulunuyor. Bu kısımda son olarak cihazda 60 megapiksel OIS ön kameranın bulunduğunu da belirtelim. Burada lafı daha fazla uzatmadan cihazın özelliklerini detaylı olarak sizlere bir tabloyla sunmak istiyoruz.

Motorola Edge 30 Ultra Teknik Özellikleri

  • Ekran: 6.67 inç boyut, Full HD+ çözünürlük, 144Hz yenileme hızı, pOLED panel
  • İşlemci: Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1
  • RAM: 8 GB ve 12 GB seçenekleri
  • Depolama 128 GB, 256 GB ve 512 GB seçenekleri
  • Arka Kamera: 200 MP ISOCELL HP1 + 50 MP ultra geniş açı + 12 MP yakınlık sensörü
  • Ön Kamera: 60 MP OIS
  • Batarya: 4610 mAh kapasite (125W TurboPower hızlı şarj desteği)

Motorola Edge 30 Ultra Fiyatı

Dünyanın ilk 200 megapiksel kameralı telefonu Edge 30 Ultra, yaklaşık 900 euro başlangıç fiyatına sahip. Yazımızda son olarak bu cihazın Starlight White ve Interstellar Black olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacağını belirtelim.