Mısır Çarşısı Ziyaret Saatleri ve Çalışma Saatleri

Mısır Çarşısı Ziyaret Saatleri ve Çalışma Saatleri

Mısır Çarşısı, İstanbul ilimizde Eminönü’nde Yeni Camii’nin arkasında ve Çiçek Pazarı’nın yanındadır. İstanbul’un en eski kapalı çarşılarından biridir. Aktarlarıyla meşhur bu çarşıda halen tabii ilaçlar, baharat, çiçek tohumları, nadir bitki kök ve kabukları gibi eski geleneğine uygun ürünlerin yanı sıra; kuruyemiş, şarküteri ürünleri, değişik gıda maddeleri satılmaktadır. Mısır Çarşısı her sene milyonlarca ziyaretçi çekmektedir. Mısır Çarşısını gezmek isteyen vatandaşlarımız, yerli ve yabancı turistler Mısır Çarşısı saat kaça kadar açık, kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor merak ediyorlar. Yazımız devamında Mısır Çarşısı ziyaret saatleri, çalışma saatleri, mesai saatleri ve ziyaret günleri hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Mısır Çarşısı Ziyaret Saatleri 2018

İstanbul ilimizde bulunan Mısır Çarşısı haftanın 7 günü açıktır. Mısır Çarşısı hafta içi sabah saat 08:00’de açılır ve 19:30’da kapanır. Cumartesi ve Pazar günleri ise ziyaret saatleri farklıdır. Cumartesi sabah saat 08:00’de açılan çarşı, akşam saat 20:00’de kapanır. Pazar ise sabah 09:30’da açılır ve akşam saat 19:00’da kapanır. Aşağıdaki tablodan çalışma saatleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Mısır Çarşısı Çalışma Saatleri
Hafta İçi Çalışma Saatleri  08:00 / 19:30
Cumartesi Çalışma Saatleri 08:00 / 20:00
Pazar Çalışma Saatleri 09:30 / 19:00
1 Ocak Çalışma Saatleri  09:30 / 19:00
Ramazan Bayramı Çalışma Saatleri KAPALI
Kurban Bayramı Çalışma Saatleri KAPALI
29 Ekim Ziyaret Saatleri KAPALI

Mısır Çarşısı harici olarak 1 Mayıs, 23 Nisan, 30 Ağustos, 19 Mayıs, 15 Temmuz gibi diğer resmi tatil günlerinde ise açıktır ve ziyaret saatleri hangi güne denk geliyorsa yine yukarıda vermiş olduğumuz tablo sayesine öğrenebilirsiniz. Mısır Çarşısı hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları aşağıda verilmiştir.
Mısır Çarşısı Saat Kaçta Açılıyor : Mısır Çarşısı hafta içi ve Cumartesi saat 08:00’de Pazar ise saat 09:30’da açılır.
Mısır Çarşısı Saat Kaçta Kapanıyor : Mısır Çarşısı hafta içi saat 19:30’da, Cumartesi saat 20:00’de ve Pazar saat 19:00’da kapanır.
Mısır Çarşısı Hafta Sonu Açık Mı : Mısır Çarşısı, Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu da hizmet vermektedir. Çalışma saatleri hakkında detaylı bilgiyi yukarıda yer alan tablomuzda verdik.
Mısır Çarşısı Bayramda Açık Mı : Mısır Çarşısı Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalıdır.
Antalya Mısır Çarşısı Çalışma Saatleri : Antalya ilimizde bulunan Mısır Çarşısı ise sabah saat 10:00’da açılır ve akşam saat 22:00’de kapanır. Antalya ilimizdeki çarşı haftanın 7 günü açıktır.
Adana Mısır Çarşısı Çalışma Saatleri : Adana ilimizde bulunan Mısır Çarşısı ise sabah saat 09:00’da açılır ve akşam saat 22:00’de kapanır.
Bu yazımızda Mısır Çarşısı ziyaret saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.