Milli Eğitim Müdürlüğü Çalışma ve Mesai Saatleri

Milli Eğitim Müdürlüğü Çalışma ve Mesai Saatleri

Milli Eğitim Müdürlükleri Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı, milli eğitim hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş olan bir bakanlıktır. Ülkemizde illerimizde ve ilçelerimizde, bakanlık kapsamındaki işlemlerin halledilmesi adına milli eğitim müdürlükleri bulunmaktadır. Vatandaşlarımız il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık merak etmektedirler. Yazımız devamında Milli Eğitim Müdürlükleri çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı detaylı olarak anlattık.

Milli Eğitim Müdürlükleri Çalışma Saatleri 2018

İllerimizde ve ilçelerimizde bulunan Milli Eğitim Müdürlüklerinin çalışma saatleri ilgili bakanlıkça belirlenmektedir. İl ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri sabah saat 08:00’de açılmakta ve akşam saat 17:00’de kapanmaktadır. Ayrıca Milli Eğitim Müdürlükleri saat 12:00 ile 13:00 arasında da öğle tatili sebebi ile kapalıdır.
Milli Eğitim Müdürlüğü Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Müdürlükler sabah saat 08:00’de hizmet vermeye başlar.
Milli Eğitim Müdürlüğü Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : İl ve ilçelerimizde yer alan Müdürlükler akşam saat 17:00’ye kadar açıktır.
Milli Eğitim Müdürlüğü Öğle Tatili Ne Zaman : Müdürlüklerde saat 12:00 ile 13:00 arasında öğle tatili uygulanmaktadır.
Milli Eğitim Müdürlüğü Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu : Milli Eğitim Müdürlükleri Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu hizmet vermemektedir.
Milli Eğitim Müdürlüğü Bayramda Açık Mı : Müdürlükler, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz ve 1 Ocak gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedirler.
Bu yazımızda il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.