Migrene Ne İyi Gelir? Doğal Tedavi Yolları Nelerdir?

Migrene Ne İyi Gelir? Doğal Tedavi Yolları Nelerdir?

Kronik bir baş ağrısı olan migren çağımızın en önemli rahatsızlıklarından biri haline geldi. Migrene sebep olan şey temporal arterlerin büyümesidir.

Migreni bazı yiyecekler tetikler. Örneğin şarap, kahve, yağlı yiyecekler, sigara, uykusuzluk yüksek ağrı yapan yiyeceklerdir. Migrene iyi gelen bitkiler de vardır. En azından migreni hafifletir. Mesela bu bitkiler arasında veba otu; migren tedavisinde olumlu gelişmeler yaratan bir bitkidir. Damarların iltihaplanmasını engellenir.

Migrene Ne İyi Gelir?

Halk arasında söylenen migrene iyi gelen bir bitki olan gümüş düğme, yine kan damarlarındaki iltihaplanmayı önler. Migrenin diğer etkisi mide bulantısı ve kusmadır. Bu rahatsızlıklara mucize bitki zencefil çok iyi gelir. Doğal bir ağrı kesici olma özelliğine sahiptir. Migreni durdurabilecek tedavi yöntemleri de vardır. Bu yöntemlerden biri sıcak ve soğuk tutmadır. Boyun için sıcak, nabızlı baş ağrıları için soğuk su yöntemi uygulanır.

Bir diğer yöntem akupuntur yöntemidir. İnce iğnelerle olan bu tedavide deri altına uygulanan uygulama enerji akışını düzenler. Kronik migreni azaltıcı botoks yöntemi de bir başka yöntemdir. Açık havada yürüme de migreni azaltır. Elma sirkesi migrenin azalmasına yardımcı olan bir içecektir. Nane yine iltihap önleyici bir migren tedavi şeklidir. Bir bardağa yarım çay kaşığı kırmızı biber, sıcak su, limon, bal ekleyerek migreni önleyen bir karışım yapabilirsiniz.

Migren için uygulayacağımız bu tedavi yöntemleri sizi rahatlatacak ve ağrılarınızın hafiflemesine neden olacaktır. Bu bitkileri