Microsoft Word Arka Plan Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Microsoft Word Arka Plan Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?
Microsoft Word arka plan değiştirme işlemi için yapılması gereken birkaç basit ayarlama mevcuttur. Sizlerde bu ayarlamalara dikkat ederek Word belgenizin arka planını kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Ayrıca, yapacağınız arka plandan memnun kalmamanız durumunda yine tek bir tıklamayla eski haline getirebilirsiniz.
Word arka plan rengi kaldırma işlemi de aynı menü üzerinden yapılabilmektedir. Peki, Microsoft Word arka plan değiştirme işlemi nasıl yapılır? Dilerseniz, merak edilen bu sorunun yanıtı için hazırladığımız bu rehberi inceleyebilir ve ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz.

Adım Adım Microsoft Word Arka Plan Değiştirme İşlemi

Sonsuz Teknoloji ailesi olarak Microsoft Word arka plan değiştirme rehberini siz değerli okuyucularımız için özel olarak hazırladık. Sizlerde, hazırladığımız bu rehberi takip edebilir ve arka planınızı kolaylıkla değiştirebilirsiniz. İşte, Word arka plan rengi değiştirme

1.      Microsoft Word Belgesine Giriş Yapınız

Word’ de tek sayfa rengini değiştirme işlemi için öncelikli olarak Word programına giriş yapınız. Word programına giriş yaptıktan sonra “Tasarım” seçeneğine tıklayınız.

2.      Microsoft Word Arka Plan Değiştirme: Sayfa Rengi Simgesine Basınız

İşleme başarıyla devam edebilmek için tasarım menüsünde bulunan “Sayfa Rengi” seçeneğine tıklayınız. Hemen ardından renk seçenekleri aşağıdaki gibi karşınıza gelecektir. Bu ekranda dilerseniz standart bir renk seçebilir, dilerseniz de tüm renkler seçeneğine tıklayabilirsiniz.

Tüm renklere tıkladıktan sonra özel bir renk palet ekranı açılacaktır. Bu renk palet ekranında dilediğiniz herhangi bir rengi seçebilir ve “Tamam” butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
Yukarıda anlatılan adımları uyguladıktan sonra Word belgenizin arka plan rengi değişecektir. Son derece kolay olan bu işlem için anlatılan bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Word Arka Plan Rengi Kaldırma

Microsoft Word belgesinde arka plan, son derece kolay ve pratik bir şekilde kaldırılabilmektedir. Arka planı kaldırabilmek için Word belgesini açmalı ve hemen ardından “Tasarım” seçeneğine tıklamalısınız. Tıklama işlemini başarıyla gerçekleştirdikten sonra açılan menüde “Sayfa Rengi” simgesine basınız. Hemen ardından “Renk Yok” seçeneğine tıklayınız.
Yapacağınız bu işlem sayesinde var olan arka plan renginizi beyaz hale getirebilir ve standart bir şekilde Word programınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Microsoft Word arka plan değiştirme işlemi nasıl yapılır sorusunu sizler için ayrıntılı olarak yanıtladık. Sizlerde, hazırladığımız bu rehberi inceleyebilir ve arka plan rengi değiştirme konusunda kapsamlı bilgilere erişebilirsiniz.