League of Legends’a Yeni Başlayanlar için Rehber

League of Legends’a Yeni Başlayanlar için Rehber
League of Legend (LOL), yeni başlayanlar, oyun kazanmak ve oyun konusunda uzman olmak için efsaneler liginin temellerini öğrenmelidir. Bu yazımızda, LOL ile ilgili bazı temel bilgiler ve profesyonel bir oyuncu olmak için ustalığınızı nasıl geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Oyunun temellerini anlarsanız, mevcut kaynakları kullanacak, oyununuz için şampiyonları seçecek ve daha iyi bir koridor seçimi yapacaksınız. Aşağıda league of legends oyunu hakkında basit bir rehber bulunmaktadır.

1. League of legends hesabı

League of Legends sitesinde hesap açıp oyunu indirebilirsiniz. Bundan böyle sihirdar olarak anılacak olan bir oyuncu olursunuz. Sihirdarlar çeşitli seviyelerde oynarlar ve oyunda deneyim kazandıkça bir sonraki üst seviyeye geçebilirsiniz.

2. Şampiyon seçimi

Oyun içinde düşmala mücadelede çeşitli şampiyon sınıfları vardır. LOL oyununda Şampiyon terimi oyun karakterine verilen isimdir. Bir çok şampiyon karekteri vardır. Oyun şampiyonları fiziksel, büyü veya yüksek hasar verme özelliği olan karakter olabilir. Her Şampiyon karakterinin farklı yetenekleri mevcuttur. Rakibe zarar vermek için cıvata, mermi, kılıç, ateş topları veya yumruklar kullanabilirler. Seçilebilecek sınıflar arasında suikastçılar, tanklar ve destek bulunmaktadır. Diğer sınıflar büyücüler, savaşçılar ve uzmanlardır. Sınıfların her birini gözden geçirmek, nasıl çalıştıklarını anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu, şampiyon seçiminizi etkileyecektir.

3. Şampiyonların yetenekleri

Şampiyon yetenekleri hasara neden olabilir, sağlığı koruyabilir veya iyileşme sağlar. Dikkat edilmesi gereken hayati şampiyon yetenekleri, koruma sağlamak için kitle kontrolü, güçlendirme, hareketi kontrol etme veya saldırı değiştiricilere yardım etmedir. Mevcut kaynaklara, ölçeklendirmeye ve kanal seçimine bağlı olarak şampiyon yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.
Menzil, kullanım süresi ve soğuma zamanlamaları da kazanma şansını etkiler. Yeni başlayanlar, çeşitli yeteneklerle ilgili bilgileri araştırmalıdır. Şampiyonlar bazen hassasiyet, kararlılık ve büyücülük gibi özel niteliklere sahip olabilir. Bir şampiyonun erişebileceği oyun yetenekleri, şampiyonu güçlendirme isteğine, stratejinize, durumunuza ve oyun tarzına bağlıdır.

4. Oyun hedefi

League of legends oyununun hem birincil hem de ikincil hedefleri vardır. Oyunun gereksinimlerine daha fazla dikkat etmek, kazanma şansınızı artırır. Lig oyununun temel gereksinimleri, öldürme deneyimidir.  İkincil hedef ise ödüller ile gelen kazanımlardır. Bu ödüller size düşmana karşı bir avantaj sağlar ve oyunu kazanmada çok önemlidir.

5. Koridorlar

Koridor seçimi oyunun sonucunu etkiler. Üst koridorlar, orta koridorlar ve alt koridorlar vardır. Çoğunlukla şampiyon, diğerlerini desteklemek, canavarlara saldırmak ve öldürmek için ormanda olur.
Oyunda ustalaştıkça, daha yüksek seviyelerde öğrenilecek çok daha fazla ipucu var. Ancak yeni başlayanlar için, şampiyonları seçmek ve en son vuran olma sanatında ustalaşmak çoğu oyunu kazanmanıza yardımcı olacaktır. Yeni başlayanlar, daha fazla ilgi geliştirmek ve becerilerini daha yüksek seviyelere çıkarmaya odaklanmak için böyle bir motivasyona ihtiyaç duyarlar.