KYK Wifi İle Oyuna Nasıl Girilir?

KYK Wifi İle Oyuna Nasıl Girilir?

Kyk yurtları her geçen gün öğrencilerin kötü yönlere sapmasını engellemek amacıyla birçok kısıtlama getirmiştir. Bu kısıtlamalar öğrenciler için can sıkıcı bir durum olsa da çözümleri bulunmaktadır. Kyk wifi ile oyuna nasıl girilir? Konusunda araştırma yapılırken takip edilmesi gereken bir kaç husus vardır. Kyk yurtlarının wifisi genel olarak sorun olmuştur. Devlet kaynaklı internetler olduğu için birçok filtreleme bulunmaktadır. Kyk yurtlarında en çok karşılaşılan internet sorunu, internet üzerinden oynanan online oyunlara erişim sorunudur. Bu oyunlara giriş yapmak için öncelikle bazı adımlar izlenmesi gerekmektedir
İlk olarak internet sitelerinden gerekli araştırmalar yapılarak Vpn diye tabir edilen programlar indirilmelidir. Bu programların çoğu ücretlidir. Ücretsiz olanları da mevcuttur fakat oyunlarda istenen performansı vermemektedir. Oyun 3 veya 4 kişi oynanıyor ise ortak alınarak bu sorun çözülebilir. Vpn kyk yurtlarında oyunlara erişimi veya telekomünikasyon engellerini ortadan kaldırmaktadır. Vpn bilgisayarlara kurulduktan sonra, oyunlara giriş sağlanabilir. Vpnler farklı ıp adreslerini devreye sokar ve yurttaki ip’den çıkmayı başlatır. Fakat dikkat edilmesi gereken kural, ülke seçimi yaparken Türkiye seçilmelidir. Aksi takdirde oyun performansı tatmin olunmaz kıvamlara gelmektedir.

KYK Wifi ile LOL Nasıl Oynanılır?

League of Legends oyunu birçok gencin en çok keyif aldığı oyunlardan biridir, halk arasında LOL olarak tabir edebileceğimiz LOL oyunu KYK Wifisinde maalesef ki tam anlamıyla çalışmamaktadır. Gelen yoğun istek üzerine bugün sizlere KYK’da lol oyununu nasıl açacağınızdan bahsedeceğim. KYK’da LOL oyununa girdiğinizde RADS Error hatası ile karşı karşıya gelirsiniz. Bu sorunun çözümü ise oldukça basittir, bilgisayarınıza veyahut mobil cihazlarınıza VPN programlarını kurarak bu programlar sayesinde kolaylıkla bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip ediniz.
Bilgisayardan KYK wifi ile lol oynamak için bilgisayarınıza internetten Hotspot Shield programını indiriniz ve bu programı kurunuz. Programın stabil bir şekilde çalışması için programı kurduktan sonra bilgisayarınızı bir kere yeniden başlatmanızı isteyecektir. Bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra ilgili program otomatik olarak başlamaz ise Hotspot Shield programını çalıştırmanız yeterli olacaktır.

KYK Yurtlarında Online Oyun Nasıl Oynanılır?

Online oyun oynamak herkesin en büyük hayalidir ve özellikle bu durum KYK yurtlarında canı sıkılan öğrencilerin en büyük isteğidir. Peki, KYK yurtlarında online oyun oynayabilmek için neler yapılmalıdır? Mobil cihazlarınız için daha önceden paylaşmış olduğumuz # başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz. Bilgisayardan KYK online oyun oynamak isteyenler ise Hotspot Shield programını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Bu programı indirip kurduktan sonra KYK’da online oyun oynamak artık daha kolay bir hale gelecektir.