KYK İki Cihazdan Aynı Kullanıcı İle Bağlanma

KYK İki Cihazdan Aynı Kullanıcı İle Bağlanma

Kyk yurtlarında kalan öğrenciler KYK wifi ile internet erişimini sağlıyor. Bu KYK yurtlarında kalan öğrenciler için devlet tarafından tahsis edilmiş bir hizmet. Ancak zaman zaman öğrencilerin bilmediği ayrıntılardan, altyapı hizmetlerinden veya yoğunluktan dolayı çeşitli problemler yaşanabiliyor.
Zaman aşım hatası, portal yetki hatası ve maksimum giriş hakkı hatası bunlardan birkaçı. Bu hatalar genellikle çok basit bir şekilde çözülebiliyor ancak zaman zaman altyapı problemleri sebebi ile yaşandığından çözüm bulunamayan durumlarla da karşılaşılabiliyor.
Kyk wifi hizmetine bağlanmak için öğrenciler kullanıcı adı ve şifre istenen doğrulama sayfasından geçmeliler. Bu sayfada kullanıcı adına TC kimlik numarası bilgisi giriliyor. Eğer kullanıcı aynı anda birden çok cihazdan bu TC kimlik numarası ile giriş yapmak isterse kyk iki cihazdan aynı kullanıcı ile bağlanma ile karşılaşıyor. Maksimum giriş hakkı doldu hatası aslında kullanıcılar için alınan güvenlik önlemlerinden biri. Kullanıcılar aynı anda tek bir cihazdan bağlandıkları halde yoğunluk problemleri oluyor, her biri birkaç cihazdan bağlansa etkili ve yeterli bir kullanım imkanı sağlanması çok zorlaşacak. Bu sebeple bu hata ile karşılaşmamak için önce diğer cihazlardan çıkış yapılması gerekiyor.
Telefonlarınıza veya Wifi desteği olan cihazlarınıza indireceğiniz hotspot shield programı sayesinde sizlerde artık Wifi ağına daha fazla kişilerin bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Hotspot programını internette indirerek veyahut chrome tarayıcısına eklenti olarak kurarak gereken güncellemeleri çok rahat bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

KYK İnternete Hem Mobilden Hem Bilgisayarda Aynı Anda Bağlanmak

KYK internetine iki cihazdan aynı kullanıcı ile bağlanmanın en kolay yolu tabi ki de farklı bir yazılım programı kullanmanız gerekmektedir. Bunun için internet üzerinde son zamanlarda en fazla kullanılmaya başlanmış olan Connectify programını sizlere tavsiye edebilirim. Connectify programı bilgisayarınıza gelen interneti kablosuz bir şekilde başka cihazlarla paylaşmanız konusunda sizlere bir aracılık yapmaktadır. Peki o halde, KYK’da hem telefondan ve hem bilgisayardan bağlanmak için ne yapılmalıdır?

  1. Connectify programını ilk olarak bilgisayarınıza indirerek bu programı kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatınız.
  2. Bilgisayarınızı açtıktan sonra Connectify programını çalıştırınız ve ardından Sağ alt köşeden Connectify programını açınız. Karşınıza yeni bir alan oluşturma bölümü çıkacaktır, bu alandan yeni bir isim ve şifre belirleyerek yeni bir Wifi Ağı oluşturunuz.
  3. Daha sonrada belirtmiş olduğunuz isim ile şifreyle mobil cihazınızdan veya farklı bir laptop üzerinden KYK wifisine birden fazla cihazla bağlanma işlemini başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.