Kuru Temizleme Hangi Lekeleri Çıkarır, Ne Kadar Sürer?

Kuru Temizleme Hangi Lekeleri Çıkarır, Ne Kadar Sürer?
Kuru temizleme nasıl yapılır ile ilgili oldukça farklı sorular sorulmakta ve araştırma yapılmaktadır. Öncelikli olarak kıyafetlerinizin uzum ömürlü olabilmesi için mutlaka kuru temizleme işlemini yaptırmanız gerekir.Ayrıca, kuru temizleme işlemi sayesinde sudan tasarruf sağlayabilir ve ekonomik olarak da rahatlayabilirsiniz.Tüm bunların yanı sıra kuru temizleme işleminde kimyasal maddeler de kullanılıyor. Kıyafetlere ve kumaşlara zarar vermeyen bu kimyasal maddeler, inatçı lekeleri oldukça kolay bir şekilde çıkarabiliyor. Peki, kuru temizleme nasıl yapılır, hangi lekeler çıkar, ne kadar sürer? İşte, merak edilen ve herkes tarafından araştırılan bu soruların ayrıntılı yanıtları…

Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Kuru temizleme nasıl yapılır sorusuna yanıt vermeden önce kuru temizleme nedir sorusunun yanıtını bilmemiz gereklidir. Öncelikli olarak kuru temizleme, kimyasal çözeltiler vasıtasıyla kıyafetlerin ve kumaşların yıkanması işlemidir. Son derece önemli olan bu temizleme işlemi sayesinde hem sudan hem de ekonomik açıdan tasarruf etmek mümkündür.
Kuru temizlemeye başlamadan önce kıyafetlere ve kumaşlara etiketleme işlemi yapılmaktadır. Etiketleme işleminin tamamlanmasıyla birlikte kimyasal çözücüler vasıtasıyla öncelikli olarak lekeleri çıkarmaya ve yumuşatmaya çalışılmaktadır. Bu işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte artık kuru temizleme aşamasına geçirmektedir.
Kuru temizleme aşamasında kıyafetler ve kumaşlar, petrol bazlı çözeltilerde bekletilmektedir. Bekletilme işleminin tamamlanmasıyla birlikte daha önceden hazırlanan özel solüsyonlarda bu kıyafetler ve kumaşlar titizlikle çalkalanır.

Kuru Temizleme İşlemi Kıyafetlere Zarar Verir Mi?

Kuru temizleme işleminin kıyafetlere ve kumaşlara zarar verdiği ile ilgili birçok kişinin aklında bir düşünce bulunmaktadır. Kuru temizleme ile ilgili olan bu düşünce ise tamamen yanlıştır. Zira, özel solüsyonlar ve yöntemler kullanılarak yapılan kuru temizleme işlemi hem kıyafetlerinizin hem de kumaşlarınızın ömrünü daha da uzatabilmektedir.

Kuru Temizleme İşlemi Ortalama Ne Kadar Sürer?

Kuru temizleme süresi, kıyafetlerin ve kumaşların yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Fakat, standart bir kumaş ve kıyafet ortalama 35 dakika içerisinde temizlenebilmektedir. Gelinlik gibi titizlik gerektiren temizlik işlemleri ise yoğunluğa göre 1 ya da 2 gün sürebilir.

Kuru Temizleme Hangi Lekeleri Çıkarır?

Kuru temizleme işlemi sayesinde yağ, çikolata, çimen, çamur ve kan olmak üzere birçok farklı lekeyi çıkarmak mümkündür. Her ne kadar bu lekelerin evde çıkarılması oldukça zor olsa da herhangi bir kuru temizleme işletmesinde bu lekeler özel solüsyonlar ile 30 dakika da çıkarılabilir.

Kuru Temizleme İşleminde Ayakkabı Yıkamak Mümkün Mü?

Kuru temizleme işleminde ayakkabılar da yıkanabilmektedir. Üstelik, kuru temizleme işlemi ile yıkanan ayakkabılar daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü olabilir.

Kuru Temizleme Ütü Yapar Mı?

Kuru temizleme işlemi sonrası birçok işletme, müşterilerine ütü imkânı da sunmaktadır. Ayrıca, kuru temizleme işleminin yanı sıra sadece üte hizmeti almakta mümkündür.
Kuru temizleme nasıl yapılır sorusunu sizler için yukarıda ayrıntılı olarak yanıtladık. Sizlerde kuru temizleme nasıl yapılır yazımızı okuyabilir ve bu konu hakkında kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.