Kilo Almak İçin Öneriler

Kilo Almak İçin Öneriler

Daha çok kadınların sorunu olan kilo problemi, her zaman vermeye yönelik değil elbette. Tüm bunların yanı sıra, yediği halde kilo alamayan ya da hiç iştahı olmayanlar içinde geçerli. Yani kilo problemi deyince, sadece vermeye çalışmak değil, almaya çalışmakta da görünmektedir.

Peki, nasıl kilo alınır?

Öncelikle “ nasıl kilo alınır “ değil, “ nasıl sağlıklı kilo alınır ” konusunun üzerinde durmak en doğrusu olacaktır. Yoksa en sevdiğiniz kalori dolu bir yemeği sürekli tükettiğinizde kilo alırsınız. Ama bu tamamen dengesiz ve zararlı bir kilo alımı olacaktır. Amacımız, sizlerin kilo almanızı sağlamak. Ama bunu yaparken de dengeli ve sağlıklı bir şekilde almanızı sağlamak olacaktır.

Öncelikle sevdiğiniz yemekleri sıralayınız. İçinde kalorisi çok düşük yiyecekler varsa ve bunlar sizleri oldukça fazla doyuyorsa, bir süreliğine bunları eleyebilirsiniz. Sizler elbette kalorisi yüksek ama dengeli bir şekilde yemek yemeye başlayacaksınız. Örneğin; sofranızdan çorbayı tamamen kaldıracaksınız. Çorba, hem kişinin hemen midesini dolduran ve doymasını sağlayan, hem de kalorisi az olan bir yemektir. Bu sebeple sizler, özellikle çorbayı bu dönemde sofranızdan uzak tutunuz.

Özellikle yemek yemenize yakın zaman dilimlerinde, mutlaka su içmeyi bırakın ve karnınızı su ile doldurmuş olmayın.

Nasıl kilo alınır diye baktığımızda, doktorunuzun vereceği ve sizlerin iştahını açacak vitaminleri de ilk sıraya koyabiliriz. Özellikle tüketmekten keyif aldığınız yemeklerin pişmesini sağlayınız ve bunun yanı sıra, sevmediğiniz yemeklere karşı da ön yargılarınızı değiştirip, az da olsa tüketmeye çalışınız.