Kapalıçarşı Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Kapalıçarşı Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

Kapalıçarşı, İstanbul kentinin merkezinde Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerininin ortasında yer alan dünyanın en büyük çarşısı ve en eski kapalı çarşılarından biridir. Kapalıçarşı’da yaklaşık 4.000 dükkan bulunmaktadır ve bu dükkanlarda toplam çalışan sayısı yaklaşık 25.000’dir. Gün içerisindeki en yoğun zamanlarında içinde yarım milyona yakın insan barındırdığı söylenir. Yılda 91 milyon turisti ağırlayan çarşı, dünyanın en fazla ziyaret edilen turistik mekanıdır. Peki Kapalıçarşı sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, kaça kadar açık? Yazımız devamında Kapalıçarşı çalışma saatleri, ziyaret saatleri ve çalışma günleri yer almaktadır.

Kapalıçarşı Çalışma Saatleri 2018

Kapalıçarşı her sabah saat 08:30‘da açılır ve akşam saat 19:00‘da kapanır.  Kapalıçarşı haftanın 7 günü ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar ) açıktır. Kapalıçarşı çalışma saatleri hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları yazımız devamındadır.
Kapalıçarşı Sabah Saat Kaçta Açılıyor : Kapalıçarşı her sabah saat 08:30’da açılmaktadır.
Kapalıçarşı Saat Kaçta Kapanıyor : Kapalıçarşı kapanış saati her gün 19:00 olarak belirlenmiştir.
Kapalıçarşı Hafta Sonu Açık Mı : Kapalıçarşı önceleri haftanın 6 günü çalışıyor ve Pazar günleri de kapatılıyordu. Ancak hafta sonu çarşıya gelecek ziyaretçileri bu şekilde kaybedeceğini düşünen yönetim çarşıyı Pazar günü de açmaya karar verdi. Yani artık kapalı çarşı hafta sonu da hizmet vermektedir.
Kapalıçarşı Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı : Kapalıçarşı Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda sadece bayramın 1. günü kapalıdır. Diğer günleri açıktır ve aynı mesai saatleri içerisinde hizmet verir. 30 Ağustos, 15 Temmuz, 1 Ocak, 19 Mayıs, 1 Mayıs, 29 Ekim, 23 Nisan gibi tatil günlerinde ise Kapalıçarşı açıktır.
Bu yazımızda Kapalıçarşı çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri ile Kapalıçarşı Pazar günü açık mı detaylı şekilde cevaplandırdık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebileceğiniz gibi Kapalıçarşı’nın telefon numarası olan “+90 212 519 12 48” numarası üzerinden de dile getirebilirsiniz.