İzmir Toki Başvuru Şartları Nelerdir? İzmir’de Toki Projesi Var mı? İzmir Toki Nereye Yapılacak?

İzmir Toki Başvuru Şartları Nelerdir? İzmir’de Toki Projesi Var mı? İzmir Toki Nereye Yapılacak?

İzmir Toki Başvuru Şartları Nelerdir? İzmir’de Toki Projesi Var mı? İzmir Toki Nereye Yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 81 il genelinde gerçekleştirilecek olan sosyal  toplu konut haberinin müjdesi, devlet yoluyla ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarının yüzünü güldürdü.
Projenin var olduğunu duyan  İzmirli vatandaşlar ise İzmir’ de toki projesi var mı? sorusunun cevabını merak etmeye başladı. Kendi şehrinde gerçekleştirilecek olan bu toplu konut projesinin detaylarını  sorguluyor.

İzmir’de Toki Projesi Var mı?

İzmir’de toki projesi var  mı, varsa nerelerde olacak gibi soruların cevapları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İzmir’de bu projenin nerelerde olacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı.
izmir toki başvuru

İzmir Toki Nereye Yapılacak?

Sosyal konut projesi olan Toki’nin İzmir’de imarına başlayacağı  ilçeler belli oldu. Belirlenen  Toki İzmir projesi için ilçe isimleri ise şu şekilde; Aliağa, Güzelbahçe, Menemen, Seferhisa, Urla, Dikili, Bergama ve Torbalı ilçeleri.

Toki Başvuru İzmir

Eğer siz de İzmir de yapılacak olan toplu konut Toki projesine başvurmak istiyorsanız https://www.toki.gov.tr/   adresine tıklayarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Toki Sosyal konutlarından, gerekli şartları sağladığınız takdirde ev sahibi olabilirsiniz. Ya da  arama çubuğuna Toki başvuru İzmir yazarak bu projeye siz de dahil olabilirsiniz.

İzmir Toki Başvuru Şartları

İzmir Toki başvuru şartları neler diye merak eden vatandaşlar bu konuyu  araştırmaya başladı. İzmir Toki başvuru şartlarının önceliği 500 tl başvuru bedeli alınmasıdır. Toki başvuru İzmir şartlarıise 5 kategoriye ayrıldı. Bu kategoriler sırasıyla;

  1. dereceden şehit aileleri ve terör, savaş ve görev malulleri,
  2. en az %40 engeli bulunan vatandaşlarımız  (Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair)  belgeyi yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  3. Görev süresini tam gün hesabı ile dolduran emekliler de (Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan emekli kimlik belgesi veya emekli olduğunu gösteren “Belgeyi) yanlarında götürmeleri gerekiyor ,
  4. 18-30 yaş arası ülkenin genç nüfusu olan vatandaşlarımız
  5. Diğer alıcı adaylar olmak üzere sınıflandırılmıştır.

Toki başvuru İzmir  şartları Nelerdir?

  • TC vatandaşı olmak,
  • projenin yapılacağı il sınırları içinde en az 1 seneden beri ikamet ediyor olmak,
  • projeye başvuracak kişinin kendisi, eşi yada velayetinde bulunan kişilerin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde tapuya kayıtlı konutunun bulunmaması,
  • toplam aylık hane gelirinin 16.000 tl Türk lirasının geçmemesi
  • kişinin 18 yaşını tamamlamış olması gerekmektedir.

Bu hak ve özelliklere sahip vatandaşların başvuruları tamamlandıktan sonra kura çekiliş yeri ve programı için https://www.toki.gov.tr/   internet sitelerinden kendileri takip etmesi gerekmektedir. Bu kurada hak sahibi olamayan vatandaşlar ise kura gününden sonraki 5 iş günü içerisinde yatırdıkları kura bedelini yukarıda belirttiğimiz bankaların yetkili şube ve atmlerinden geri alabileceklerdir.

İzmir Toki Projesi Kaç Daire?

Devlet eliyle uygun ödeme sistemi sunan dar gelirli vatandaşları sevindirecek olan haberi Cumhurbaşkanından duyan İzmir halkı , bulundukları ilçelerde yapılacak olan Toki başvuru şartlarını inceledikten sonra İzmir Toki projesi kaç daire sorusunu sormaya başladı.
İşte sorunuzun cevabı ! İzmir ‘de yapılacak  toplu  sosyal konut projesi olan Toki’nin  sayısı 12 bin 400 konut ve 2+1 3+1 şeklinde kullanımına hazır bir halde vatandaşlara sunulacaktır.

Toki Başvuru Formu İçin Hemen https://www.devletodemeleri.com/toki-basvuru-nasil-yapilir/ Tıklayın.

5/5 – (8 Oy )