İstanbul Modern Çalışma ve Ziyaret Saatleri

İstanbul Modern Çalışma ve Ziyaret Saatleri

İstanbul Modern Saat Kaçta Açılıyor, Kaçta Kapanıyor?

İstanbul Modern Sanat Müzesi ya da bilinen kısa adıyla İstanbul Modern, ülkemizde açılmış olan ilk modern sanat müzesi olma özelliğini taşımaktadır. İstanbul Kültür Sanat Vakfı yani İKSV tarafından kurulmuş olan müze, 2004 yılında hizmete girmiştir. Şu anda Karaköy’de yer almakta olan İstanbul Modern, Galaport projesi sebebi ile 2019 yılında Paket Postanesi binasına taşınacaktır. Peki İstanbul Modern sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? İstanbul Modern çalışma saatleri, mesai saatleri, ziyaret saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

İstanbul Modern Çalışma Saatleri 2018

İstanbul Modern Sanat Müzesi haftanın 6 günü ziyaretlere açıktır. Salı, Çarşamba, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri sabah saat 10:00’da açılan müze, akşam ise saat 18:00’de kapanmaktadır. Perşembe günlerinde ise müze saat yine 10:00’da açılırken, akşam saat 20:00’de kapanır. Pazartesi günlerinde ise müzeye ziyaretler kapalıdır. İstanbul Modern çalışma saatleri hakkında sık sorulan sorular ve yanıtları ise aşağıda yer almaktadır.
İstanbul Modern Sabah Saat Kaçta Açılıyor : İstanbul Modern Sanat Müzesi açık olduğu günlerde sabahları saat 10:00’da kapılarını ziyaretçilere açmaktadır.
İstanbul Modern Akşam Saat Kaçta Kapanıyor : İstanbul Modern Sanat Müzesi Perşembe günü saat 20:00’de, diğer günlerde ise saat 18:00’de kapanır.
İstanbul Modern Çalışma Günleri : İstanbul Modern Sanat Müzesi Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar yani haftanın 6 günü açıktır. Pazartesi günleri ise kapalıdır.
İstanbul Modern Hafta Sonu Açık Mı / Kapalı Mı : İstanbul Modern Sanat Müzesi, Cumartesi ve Pazar yani hafta sonu açıktır.
İstanbul Modern Bayramda Açık Mı : İstanbul Modern Sanat Müzesi, her yıl 1 Ocak’ta ve dini bayramların yani Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatillerinin ilk günlerinde kapalıdır. Diğer günlerinde ise yukarıda vermiş olduğumuz çalışma saatleri içerisinde hizmet verir. Ayrıca 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde ise açıktır.
İstanbul Modern Ziyaret (Giriş) Ücretleri : İstanbul Modern Sanat Müzesi’ni ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız tam 25 TL, indirimli ( öğrenci, öğretmen, emekli ve 65 yaş üstü ) 14 TL, gruplar halinde yani 10 kişi ve üstü gelinmesi durumunda da kişi başı 20 TL ücret öderler. Müze engelli vatandaşlarımıza, 12 yaşından küçük çocuklara, ICOM, CIMAM, MMKD kart sahiplerine ise ücretsizdir. Perşembe günlerinde ise müze tüm ziyaretçilere ücretsizdir.
Bu yazımızda İstanbul Modern çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden ve kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan “+90 212 334 7300” üzerinden dile getirebilirsiniz.