İspir Yedigöller Erzurum

İspir Yedigöller Erzurum

İspir Yedigöller Erzurum .. Muhteşem bir doğa ile baş başa kalmak isteyenler için adres kesinlikle İSPİR Yedigöller olacaktır. Mutlaka keşfedilmesi gereken bir yer olan İspir Yedigöller, Türkiye’nin bakir coğrafyalarındandır. Ovit Dağı’nın güneyindeki yamaçlarıyla ve volkanik gölleriyle harika bir görüntü oluşturan Yedigöller harika bir manzara sunmaktadır. Dağların yükseklik durumuna baktığımız zaman 4000 metre kadar yüksekliğe sahip yerler olduğunu söyleyebilmemiz mümkündür.  Büyük küçük tepeleri ile turkuaz renkli volkanik göllerin buluşmasını sağlayan İspir Yedigöller, toplamda 11 adet gölden oluşmaktadır.

Otomobille girilmesi mümkün olmayan doğal güzelliğe sahip İspir Yedigöller’e gidebilmek için bir arazi aracı gerekmektedir. Stabilize yollardan araz aracıyla gittiğiniz zaman muhteşem oluşumu görme imkanı elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Dağcılar için oldukça gözde bir yer olan İspir Yedigöller’i ziyaret etmeniz için mevsimsel olarak uygun aylar bulunmaktadır. En ideal ziyaret tarihi haziranın ortalarından sonra başlayıp Ağustos’un sonlarına kadar olacaktır. Yeşilin, mavinin ve turkuaz rengin muhteşem bir uyumu içinde bulunan İspir Yedigöller’i gittiğiniz zaman ayrılmak istemeyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Doğa turizmi için ideal yerlerden olan İspir Yedigöller’e kendi aracınızla gidebilmeniz. Rize ile Erzurum sınırında,  Ovit Dağı’nın zirvesi ile Kaçkar Dağlarının güneyinden ulaşım sağlayabilmeniz mümkündür.

Kendinizi doğa aşığı olarak tanımlıyorsanız, doğa sporları ile ilgileniyorsanız ve muhteşem güzellikteki yerleri keşfetmek istiyorsanız kesinlikle İspir Yedigöller’e uğramalısınız. Bir defa gittiğinizde hayran kalacağınız ve tekrardan gitmek isteyeceğiniz