İŞKUR Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

İŞKUR Çalışma Saatleri ve Mesai Saatleri

Türkiye İş Kurumu ya da bilinen kısa adı ile İŞKUR, ülkemize işsizlik sorunun çözümü, istihdam sürecinin oluşturulması, geliştirilmesi ve korunması amacı ile görevli kamu kuruluşudur.  İŞKUR ayrıca işçi ile işvereni de buluşturmaktadır. Son yıllarda milyonlarca vatandaşımız İŞKUR sayesinde iş bulmuştur. Peki İŞKUR Müdürlükleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam kaçta kapanıyor, kaça kadar açık? İŞKUR çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri haberimiz devamında yer almaktadır.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Çalışma Saatleri 2018

İŞKUR il ve ilçe müdürlükleri her sabah saat 08:30’da açılmakta olup, akşam saat 17:00’de kapanmaktadır.  İŞKUR müdürlükleri saat 12:00 ile 13:00 arasında öğle tatiline girmektedirler.
İŞKUR Sabah Saat Kaçta Açılıyor : İŞKUR sabah saat 08:30’da açılır.
İŞKUR Saat Kaçta Kapanıyor  : İŞKUR akşam saat 17:00’de kapanmaktadır.
İŞKUR Öğle Arası / Molası : İŞKUR 12:00 ile 13:00 arasında öğle tatiline girmekte ve bu süre zarfında çalışmamaktadır.
İŞKUR Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı : İŞKUR müdürlükleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermemektedirler. Bireylerin işlemlerini hafta içi ve mesai saatleri içerisinde halletmeleri gerekmektedir.
İŞKUR Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu: İŞKUR müdürlükleri Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlar ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi diğer resmi tatillerde diğer kamu kurumları gibi çalışmamaktadırlar.
İŞKUR en yoğun kamu kurumlarımızdan bir tanesidir. Bireylerin kuruma kayıt olma, kayıt güncelleme, danışmanlık hizmeti alma, açık iş ilanlarına ve işsizlik sigortasına başvuru yapma gibi işlemlerini şayet şubelerden halletmek istiyorlarsa yukarıda vermiş olduğumuz hizmet saatleri içerisinde yapmaları gerekmektedir. Ancak tüm bu işlemleri www.iskur.gov.tr web adresi üzerinden de gerçekleştirebileceğinizi unutmayın. Bu yazımızda İŞKUR hangi günler açık, ne zaman açılıyor, ne zaman kapanıyor gibi detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebileceğiniz gibi “444 75 87” çağrı merkezi telefon numarası üzerinden de dile getirebilirsiniz.