İPhone 7 4.5 Uyumlu Değil Hatası

İPhone 7 4.5 Uyumlu Değil Hatası

Apple’ın çıkarmış olduğu cihazlar arasında en iyi cihazlardan sayılabilecek olan İphone 7’de bugün sıkça karşılaşılmakta olan hatalardan birine değinmek isterim. Kendine has özellikleri ve kolaylığı ile tanınmış olan İphone 7‘de görülmekte olan İphone 7 umlu değil problemini çözmek istiyorsanız alt kısımdaki kullanmış olduğunuz operatörünüze göre çözümlere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İphone 7 4.5 Uyumlu Değil Hatası

Avea iphone 7 4.5g uyumlu değil: Kullanıcılar bu problem ile karşılaşıyorsa sorun büyük ihtimal ile operatör ile ilgili bir problemden kaynaklanmaktadır. Öncelikle kullanıcının İphone 7 güncellemelerini yaptığından emin olması gerekmektedir. Eğer İphone 7 son güncellemeleri yapılmadıysa bu 4.5 G sorununa sebep olmuş olabilir.
Türk Telekom iphone 7 4.5g uyumlu değil: Bu problemde de kullanıcılar öncelikli olarak telefonun güncellemelerini kontrol etmelidir. Eğer en son sürüm kullanılıyor ise başka bir operatörün SIM kartı takılarak deneme işlemi yapılmalıdır. Sorun her iki SIM kart için de yaşanıyor ise telefon teknik servise gönderilmelidir. Eğer yalnızca Türk Telekom SIM kartı takıldığında yaşanıyor ise öncelikli olarak müşteri hizmetleri ile bağlantı sağlanmalı sonra bir şubeye giderek SIM kartı kontrol ettirilmelidir.
Turkcell iphone 7 4.5g uyumlu değil: Turkcell uyum sorunu da pek çok kullanıcının karşılaştığı problemlerdendir. Iphone 7 4.5G için uyumlu bir telefondur, ayrıca en yüksek hıza ulaşabilen telefonlardan biridir. Iphone 7 de sorun Turkcell SIM kart içerisinde iken oluşuyor ise bu tarife probleminden kaynaklanıyor olabilir. Kullanıcının dahil olduğu tarife 4.5 G için uyumsuz olabilir. Müşteri hizmetleri ile irtibat kurularak bu kontrol ettirilebilir.
SIM kartında, telefon sürümünde bir problem tespit edilemediyse sorun büyük ihtimalle operatörün kullanıcının olduğu bölgedeki altyapı yetersizliğinden kaynaklanıyor olabilir. SIM kartı ve telefon uyumlu olsa bile kullanıcılar 4.5 G internet hızına operatörlerinin altyapısının verdiği kapasite kadar kullanabilirler. Bu altyapının daha üstünde bir hıza çıkamazlar.