İnternetsiz ve Bedava WhatsApp Kullanmak

İnternetsiz ve Bedava WhatsApp Kullanmak

Ülkemizde her telefonda bulunması gereken WhatsApp uygulamasının 2017 yılında kullanımı ücretsiz olması beklenirken maalesef ki şuan için herhangi bir değişiklik olmadı. 2016 yılına kadar yıllık üyelik için ücret almakta olan WhatsApp uygulaması bilindiği gibi üyelik ücretlerini tamamen kaldırdı ve yıllık olarak alınan abonelik ücretlerini sonlandırdı. Bunun üzerine telefonlarımız da internet olmadan WhatsApp kullanma isteğimiz de bir hayli artmıştı.
Milyonlarca kişilerin beklediği bu internet WhatsApp özelliği de WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre 2017 yılında uygulanacağı belirtirken halen herhangi bir değişiklik olmadı. Peki internetsiz WhatsApp kullanılabilir mi? Bedava WhatsApp diye bir olay var mı? Günümüzün vazgeçilmez uygulaması olan WhatsApp uygulamasını maalesef ki şuan ülkemizde kullanabilmek için internetinize ihtiyaç vardır. Bundan dolayı bedava WhatsApp kullanmak, internetsiz WhatsApp kullanmak maalesef ki mümkün değil. Peki çözümü var mıdır? Tabi ki, kullanmış olduğunuz operatör Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom operatörü ise bu operatörlerin mevcut bedava internet kampanyalarını takip etmeniz durumunda bedava WhatsApp kullanabilirsiniz.

Bedava WhatsApp İçin Kampanyalar

Turkcell operatöründe bedava WhatsApp kullanmak için mevcut paketlerden olan BİP Messenger uygulamasından sizlerde bedava internet kazanarak WhatsApp kullanmaya devam edebilirsiniz. BİP Messenger uygulamasını telefonlarınıza indirip telefon numaranız ile giriş yapmanız durumunda bedava paketler kazanabilirsiniz.
Vodafone operatöründe ise her pazartesi vermiş olduğu bedava paketler sayesinde sizlerde WhatsApp uygulaması için bedava internet kazanmanız durumunda bedava WhatsApp kullanabilirsiniz.
Türk Telekom operatörü için bedava WhatsApp kullanmak istiyorsanız Kampanyalar kategorimizde yer alan Türk Telekom paketlerine göz atabilirsiniz.

Android için Bedava WhatsApp

Günümüzün mobil teknolojisinde en fazla kullanılan iletişim uygulamalarından biri olan WhatsApp uygulaması artık tamamen ücretsiz oldu. 2015 yılında yıllık alınan ücretlerden vazgeçen WhatsApp artık 2017 yılında internet paketiniz olmadan veya herhangi bir Wifi’ye bağlı olmadan bedava WhatsApp özelliğine sahip oldu. 19 Haziran 2017 tarihinden itibaren geçerli olan ve birçok haber sitesine konu olan bedava WhatsApp ile artık sizlerde telefonlarınızdan herhangi bir internet paketi olmadan veya Wifi’ye bağlanmadan rahatlıkla ücretsiz WhatsApp kullanabileceksiniz. Peki, 2017 yılında bedava WhatsApp nasıl yapılır? Bedava WhatsApp için ilk olarak yapmanız gereken işlem yeni bir APN kimliği oluşturmak yeterli olacaktır, WhatsApp için APN kimliğini oluşturduğunuz takdirde herhangi bir işlem yapmadan direk olarak WhatsApp’a bağlanabilirsiniz.

Bedava WhatsApp İçin APN Ayarları

Ücretsiz bir şekilde WhatsApp kullanabilmek için ilk olarak telefonunuzun Ayarlar bölümünden Mobil Ağlar bölümüne gidiniz. Burada mevcut olan Erişim Noktası Adları seçeneğine dokunun ve açılan APN’ler kısmında sağ üst köşede yer alan üç nokta işaretine dokunun. Ekle seçeneğine dokunarak yeni bir APN oluşturma sayfasını açınız ve ardından aşağıdaki bilgileri alt kısımdan girerek yeni bir APN kimliği oluşturup ücretsiz WhatsApp kullanabilirsiniz.

  • İsim: WhatsApp
  • Proxy: 27.0.0.1
  • Bağlantı Noktası: 8080

Bu şekilde ayarlarınızı uygun yerlere giriniz ve ardından yeni APN kimliğini kayıt ediniz. Bir adım geri gelerek APN’ler kısmından yeni oluşturmuş olduğunuz APN’yi seçiniz ve ardından bu süreç sonrasında WhatsApp’ı ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Whatsapp İnternetsiz Bedava Kullanmak

Popüler mesajlaşma ağı olarak kullanılan Whatsapp’ı internet ile kullanılması fikri uzun yıllardır devam etmektedir. Herhangi bir ağa bağlanarak ücretsiz olarak istenilen kişiye mesaj gönderebilmek ve hatta bu uygulama içinde insanlar arasında grup sohbetleri açılarak yine ücretsiz bir şekilde mesajlaşma fikri mümkün olarak bilinmektedir.
Dünya’nın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ı internetsiz olarak kullanmakta mümkün hale gelmektedir. Bu fikir ışığı altında normal mesajlaşma adeta tarihe karışıyor diye söylenirse herhangi bir yanlışlık söz konusu olmayacaktır. Mesajlaşma konusunda adeta yeni bir devrim yapılmaktadır. Bu devrim niteliğindeki özellikten faydalanmak için birtakım unsurların da yerine getirilmesi gerekmektedir.

Whatsapp Uygulamasını Nasıl Bedava Kullanabilirim?

Bu özellikten faydalanmak için yapılması gerek şartlar bulunmaktadır. Öncelikle telefonlarda, internet ağına erişilmek için kullanılan bir sunucu bulunmaktadır. Bir sayfaya bağlanılmak istenildiği zaman tarayıcı olarak görev yapan aplikasyon, doğrudan bağlantılı yolu yerine vekil sunucu olarak tabir edilen bölüme bağlanmaktadır. Vekil sunucunun özelliği, istenilen sayfaya bağlanmak ve içeriği o bölgeden almak olarak görünmektedir.
Whatsapp uygulamasını internetsiz bir şekilde kullanabilmek için proxy ayarları bölümünden istenilen değişikliklerin yapılması gerekmektedir. Yakınlarınızda kablosuz ağ erişim noktası veya cihazlarınızın operatörlerine bağlı internet paketiniz olamayabilir gerçeği bilinmektedir. Özellikle böyle zor durumlar için yapılmış çok önemli bir taktik olarak gözükmektedir. Telefon ayarları kısmına girildikten sonra erişim noktası butonuna girilmesi gerekmektedir.
Bu kısımda isim olarak görünen bölgeye Whatsapp yazılmalı, APN olarak gösterilen bölgeye “195.26.181.253” numaralı rakamlar girilmeli ve bağlantı noktası bölmesinde bulunan kısmında bulunan seksen adet onaylama türünü ise pap ve chap olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Bu verilmiş olan bilgilerin doğru bir şekilde ayarlanması ile Whatsapp uygulamasını bedava olarak kullanmak ve sınırsız bir şekilde internet aramadan istediğiniz yönde aktif olarak çalıştırmak fikri gözler önüne gelmektedir.

İnsanlar ve Bedava Whatsapp

Whatsapp uygulamasını bedava olarak kullanmak ve internet erişimi olmadan istenilen kişiye mesaj yollayabilmek çok önemli bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanlar bu özellikten oldukça memnun olmakta ve uygulamayı daha fazla kullanabilmektedir. Bu yeni devrim, insanların rahatlığı için yapılmış çok önemli bir fikir olarak görünmektedir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bu işlem sadece WhatsApp için geçerlidir, telefonunuzda herhangi bir uygulama sürekli olarak arka planda çalışıyor ise örneğin Facebook Messenger, Facebook uygulaması veya Twitter üzerinde bu tür uygulamalar arka planda çalıştığı için mevcut internet paketinizi götürebilir. Bedava WhatsApp için ilk olarak arka planda sürekli olarak çalışmakta olan uygulamaları pasif hale getiriniz, şayet telefonunuzda hiç internet paketi yok ise ve hattınızda kontör varsa bu tür uygulamalarda direk olarak ücretlendirme olmaktadır.