Instagram Giden Mesajı Nasıl Silebilirim?

Instagram Giden Mesajı Nasıl Silebilirim?

2014 yılında tanışmış olduğumuz Instagram uygulamasında bugün sizlere giden mesajı geri alma işlemlerinden bahsedeceğim. Instagram’dan bir kişiye göndermiş olduğunuz mesajları o kişinin gelen kutusundan silebilirsiniz yani göndermiş olduğunuz mesajlar karşı tarafın DM kutusunda gözükmez. Peki, Instagram uygulamasında giden mesajı nasıl geri alabilirim? Instagram gönderilen mesajı geri alabilmek için ne yapmalıyım? Instagram’da göndermiş olduğunuz bir mesajı veya son zamanlarda sıkça yaşanmış olan olaylardan yanlışlıkla kalp atma işlemini geri alma yöntemlerinden olan iptal etme seçeneğini kullanabilirsiniz. Instagram’dan göndermiş olduğunuz mesajınız, giden fotoğrafınızın veya yanlışlıkla gönderilen kalbin üzerine uzun basmanız yeterlidir. Uzun bastığınız takdirde karşınıza 2 adet seçenek çıkacaktır bu seçeneklerden ilki olan Gönderimi İptal Et seçeneğine dokunmanız durumunda kolaylıkla giden mesajınızı geri alabilirsiniz.

Instagram Giden Mesajı Silmek

Instagram uygulamasında giden giden mesajı silebilmek için, 1- sizin göndermiş olduğunuz mesajın üzerine uzun basınız. 2- Gönderilen mesaja uzun bastıktan sonra karşınıza çıkan Mesaj Gönderimini İptal Et seçeneğine basmanız durumunda mesajınız iptal edilecektir ve karşı tarafın kutusundan silinecektir.

Kesin Çözüm Mü?

Evet, Instagram’da giden mesajı geri almak için herkesin kullanmış olduğu bir yöntemlerdendir. Bu yöntem sayesinde yanlışlıkla gönderilen kalbi de iptal ederek geri alabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz mesajı iptal ettiğiniz vakit otomatik olarak hem sizin konuşmanızdan kalkacaktır hem de karşı tarafın gelen kutusundan kalkacaktır.

Çok Abes Mi Olur?

Instagram’da giden mesajı geri almak bazı durumlarda abesliğe neden olmaktadır. Mesela göndermiş olduğunuz mesajı karşı taraf okudu ve tam o esnada cevap veriyor ise mesajı iptal etmek (geri almak) yerine düzeltilmiş halini tekrardan göndermeniz veya yanlış olan bölümü tekrardan üstünden geçmek daha doğru olacaktır.
Kalp gönderme işlemi ise, şayet Instagram üzerinden göndermiş olduğunuz kişi arkadaşınızsa ve arkadaş kalacaksanız kalp göndermek çok abes bir görüntüye neden olacaktır.