Instagram Çalınan Hesabı Geri Almak

Instagram Çalınan Hesabı Geri Almak

Günümüzün büyük kısmını geçirmiş olduğumuz uygulamalardan olan Instagram uygulaması her geçen saniye daha fazla kullanıcıya sahip olurken her gün daha fazla fotoğrafın paylaşıldığı bir platform haline geldi. Getirmiş olduğu yeni güncellemeler sonucunda hikaye paylaşma özelliği sayesinde daha fazla kullanıma sahip olan Instagram uygulamasında maalesef ki hesaplarımız bazı kişilerin ellerine geçme ihtimalinin tam anlamıyla önüne geçebilmiş değil. Bunun için bugün sizlere Instagram çalınan hesabı geri alma yöntemlerinden bahsedeceğim. Böylelikle hesabınız başka bir kişinin eline geçti ise, çalınan hesabınızı çok rahat bir şekilde geri alabilirsiniz. Peki Instagram çalınan hesabı geri alma nasıl yapılır? Daha önceden Instagram uygulamasına ait herhangi bir telefon numarasının olmadığından ve bu tür işlemler için form gönderme seçeneklerini kullanmanın mantıklı olacağını söylemiştik. Peki, Instagram’da çalınan hesabı geri alabilmek için form nasıl doldurma nasıl yapılır?

Form Doldurma İşlemi

  1. İlk olarak https://help.instagram.com/contact/740949042640030 adresine gidiniz.
  2. Üst kısımdaki açıklamalara harfiyen uymaya özen gösterin.

İlk olarak üst kısımdaki görselde olduğu gibi sizlerde ilgili alanları doğru ve güncel bilgileriniz ile doldurmanız durumunda çalınan hesabınızı kurtarabilirsiniz. Instagram ile İletişime geçerken mutlaka doğru bilgileri sunmaya özen gösterin, böylelikle çalınan hesabınızı direk olarak kendi üzerinize alabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bazı hususlardan olan, ilk mail adresinizdir. Instagram’ın sizi o hesabın asıl sahibi olduğunuzu anlayabilmesi için hesabınızın ilk eposta adresinizi bilip bilmediğinize bakar.
Yukarıdaki formu doldurduktan sonra tarafınıza dakikalar içerisinde gelecek olan kod sayesinde hesabınızı geri alabilirsiniz. Gelen kodu bir boş kağıda yazıp selfie çekinip ardından Instagrama yanıt olarak mail göndermeniz durumunda hesabınıza kolaylıkla erişebilirsiniz.

Instagram Hesabım Çalındı Ne Yapmalıyım?

2017 yılında Instagram uygulamasının almış olduğu bir kaç değişiklik ile birlikte artık Instagram çalınan hesaplar geri verilmemektedir. Bunun için Instagram hesabınızı mutlaka iyi bir şekilde korumanız gerekmektedir, hesabınız bir başka kişinin eline geçti ise bu durum için bu hesabınızı kapattırabilirsiniz. Çalınan hesabınız şuan için Instagram tarafından geri verilmemektedir, üst kısımda paylaşmış olduğum form seçeneği ise maalesef ki önceki dönemlere ait olan bir form. Daha önceden sadece bir kimlik doğrulama ile çalınan hesaplar geri alınabilirken şuan günümüzde bu seçenek maalesef ki mümkün değil.