Instagram Bir Kaç Dakika Bekle Hatası – Nasıl Çözülür?

Instagram Bir Kaç Dakika Bekle Hatası – Nasıl Çözülür?

Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışırken instagram bir kaç dakika bekle hatası ile karşılaşıyorsanız çözümü için yazımızın devamını okuyun.

Instagram Bir Kaç Dakika Bekle Hatası – Nasıl Çözülür?

Instagram hesabınıza giriş yapmaya çalışırken instagram bir kaç dakika bekle hatası yaşıyorsanız yapmanız gerekenleri aşağıda bulabilirsiniz.
Öncelikle bu hata ile neden karşılaşırız ondan bahsedelim. Genellikle hesabınıza giriş yapmaya çalışırken kullanıcı adınızı veya şifrenizi birden fazla kez yanlış girdiğinizde bu sorun ile karşılaşırsınız.
Instagram özellikle son dönemlerde güvenlik konusunda sıkı bir tedbir almaktadır. Bu yüzden bu tür hatalar ile karşılaşabilmeniz mümkündür.
Hesabınıza giriş yapmaya çalışırken bu uyarı mesajı ile karşılaşıyorsanız yaklaşık 5-10 dakika bekledikten sonra tekrardan giriş yapmayı deneyin.
Eğer sorun devam ediyorsa Instagram uygulamasını telefonunuzdan tamamen kaldırın. Üzerinden 24 saat geçtikten sonra tekrardan yükleyerek hesabınıza giriş yapmayı deneyin.

  • Google Play mağazasına girin.
  • Arama kısmına “Instagram” yazın.
  • Uygulamayı telefonunuza tekrardan yükleyin.

Instagram’ı telefonunuza indirdikten sonra açın ve hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Yaklaşık 24 saat kadar bekledikten sonra bu işlemi gerçekleştirmeyi unutmayın.
Hesabınıza giriş yapmayı denediğinizde instagram bir kaç dakika bekle hatası devam ediyorsa VPN aracılığıyla giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

  • Telefonunuzun mağazasına girin.
  • Mağaza arama kısmına “VPN” yazın.
  • Herhangi bir ücretsiz VPN uygulamasını telefonunuza yükleyin.

Yükledikten sonra VPN programını açık ve aktif edin. VPN aktif olduğunuda telefonunuzun üst bildirim panelinde anahtar şeklinde simge gözükmesi gerekmektedir. Eğer bu simgeyi görüyorsanız VPN aktif demektir.
VPN’i aktif ettikten sonra Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapmayı deneyin. Muhtemelen artık herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaksınız.
Bir diğer yöntem olarak tarayıcınızdan Instagram sitesine erişin ve hesabınıza girmeye çalışın. Bunun için aşağıdaki yolu izleyin.

  • Kullanmış olduğunuz tarayıcınızı açın.
  • Adres çubuğuna “www.instagram.com” yazın.
  • Açılan sayfadan hesabınızda oturum açın.

Tarayıcınızdan hesabınıza başarılı bir şekilde giriş yapabiliyorsanız tekrardan uygulamaya gelerek giriş yapmayı deneyin ve instagram bir kaç dakika bekle hatası alıp almadığınızı kontrol edin.
Instagram şekilli yazı nasıl yazılır öğrenmek istiyorsanız Instagram Şekilli Yazı Nasıl Yapılır? – Instagram Yazı Fontu Hangisidir? başlıklı yazımızı okuyun.