Instagram Arşivleme ve Resim Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram Arşivleme ve Resim Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram yeni getirmiş olduğu arşivleme özelliği sayesinde artık birçok fotoğrafımızı silmek yerine onu gizleyerek fotoğrafa gelen beğenileri ve yorumları kaybetmeden profilimizde o resmi gizleyebiliriz. Instagram resim gizleme özelliği olarak adlandırabileceğimiz bu yeni özellik sayesinde artık Instagram kullanmak daha kolay ve daha keyifli. Silmek istediğiniz fotoğrafları ilerleyen günlerde profilinizde yeniden paylaşacaksanız şuan mevcut olan beğenileri de kaybetmek istemiyorsanız arşivleme özelliği tam sizler için ideal. Peki, Instagram’da resim gizlemek için arşivleme özelliğini nasıl kullanabiliriz? Instagram’a gelen arşivleme özelliğini kullanabilmek için, hangi fotoğrafınızı gizlemek istiyorsanız  o fotoğrafınızı açınız ve ardından sağ üst köşedeki seçeneklere (üç nokta işaretine) dokunarak çıkan ayarlar bölümünden Arşivle işaretine dokunmanız durumunda fotoğrafınız profilinizden kalkacaktır. Profilinizde gizlenen fotoğrafınız beğeniler ve yorumlar ile birlikte arşiv kısmına taşınmıştır, arşivden geri getirmek için de aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Arşivdeki Fotoğrafları Geri Getirmek

Instagram’da arşivlemiş olduğunuz bir fotorğafı geri getirmek istiyorsanız ilk etapta o fotoğrafı bulmanız gerekmektedir. Arşivle özelliği ile gizlemiş olduğunuz fotoğraflarınızı Profilinizi açıp üst kısımdaki Arşiv işaretine dokunun. Burada daha önceden arşivlediğiniz bütün fotoğraflara ulaşabilirsiniz, hangi fotoğrafınızı geri getirmek istiyorsanız onu açınız. Ve sağ üst köşedeki seçeneklere dokunup Profilde göster işaretleyiniz.
Bu durum karşınızda profilinize tekrardan o fotoğrafı geri getirebilirsiniz. Instagram arşivleme özelliği hakkında merak edilen birçok konuyu da aşağıdaki listeye ekleyeceğim, listeye göz atarak sizlerde daha fazla bilgilenebilirsiniz.

  1. Instagram’da arşivleme özelliğinin herhangi bir limiti yoktur, dilediğiniz kadar fotoğrafınızı arşivleyebilir veya profilinizde gösterebilirsiniz.
  2. Arşivleme yaparken beğenilerde ve gelen yorumlarda herhangi bir eksilme olmaz.
  3. Arşivleme yaptıktan sonra profilinizde arşivlediğiniz fotoğrafınız gözükmez.
  4. Başkaları arşivinize erişemez ve buradaki fotoğrafları göremez.