Hırka-i Şerif Ziyaret Saatleri ve Ziyaret Günleri

Hırka-i Şerif Ziyaret Saatleri ve Ziyaret Günleri

Hırka-İ Şerif Saat Kaçta Açılıyor Kapanıyor?

Hırka-i Şerif, Peygamber Hz. Muhammed’e ait olduğuna inanılan ve Hırka-i Şerif Camii’nde bulunan hırkadır. Peygamber’in miraca çıkarken üzerinde bulunduğu ve vasiyeti üzerine Ali ve Ömer tarafından Veysel Karani’ye verildiği rivayet edilmektedir. 1500 yıllık bu kutsal emanetin sorumluluğu, Karani soyundan gelen şahıslara aittir. Peki Hırka-i Şerif ziyaretlere sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Hırka-i Şerif ziyaret saatleri, giriş saatleri ve ziyaret günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı haberimiz devamında yer almaktadır.

Hırka-i Şerif Ziyaret Saatleri 2018

Hırka-i Şerif, her yıl Ramazan ayının on beşinden Kadir gecesine kadar öğlen ve ikindi namazları arasında ziyarete açılır. Hırka-İ Şerifi ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız ziyaretlerini hafta içi saat 10:00 ile 18:00 saatleri arasında ve hafta sonu da saat 09:00 ile 18:00 saatleri arasında gerçekleştirebilirler.
Hırka-i Şerif Hangi Camide / Nerede Sergileniyor : Hırka-İ Şerif İstanbul ilimiz Fatih ilçesinde yer alan Hırka-i Şerif Camii’nde sergilenmektedir.
Hırka-i Şerif Ziyaretlere Ne Zaman Açılıyor / Açılacak : Hırka-i Şerif 2 Haziran Cuma günü saat 10:00’dan itibaren ziyaretlere açılacaktır.
Hırka-i Şerif Ziyaretlere Ne Zaman Kapanıyor / Kapanacak : Hırka-i Şerif, arefe günü ikindi vaktine kadar ziyaretlere açık olacaktır.
Hırka-i Şerif Saat Kaçta Açılıyor : Hırka-i şerif ziyaretlere hafta içi saat 10:00’da ve hafta sonu da saat 09:00’da açılmaktadır.
Hırka-i Şerif Saat Kaçta Kapanıyor : Hırka-i şerifi ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız hafta içi ve hafta sonu saat 18:00’de kadar ziyaret edebilmektedir.
Hırka-i Şerif Hafta Sonu Açık Mı : Hırka-i Şerif sadece hafta içi değil aynı zamanda Cumartesi ve Pazar günlerinde de yani hafta sonu da ziyaretlere açıktır.
Hırka-i Şerif Kadir Gecesi Ziyaret Saatleri : Hırka-i Şerif en fazla Kadir Gecesi’nde ziyaretçi almaktadır. Bu gecede vatandaşlarımız sabah ezanına kadar ziyaretlerini gerçekleştirebileceklerdir.
Hırka-i Şerif Ramazan Bayramı’nda Açık Mı : Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı sürecinde Hırka-i Şerif ziyaretlere kapalı olacaktır.
Hırka-i Şerif Ne Zamana Kadar Açık : Hırka-i Şerif, arefe günü yani 13 Haziran ikindi vaktine kadar ziyaretlere açık olacaktır.
Her sene Ramazan Ayı’nda Hırka-i Şerif 1 milyonu aşkın ziyaretçi almaktadır. Yaşlı, hamile ve hasta ziyaretçiler, sıra beklemeden refakatçiler eşliğinde ziyaret günleri içinde Hırka-i Şerif’i görebilirler. Bu yazımızda Hırka-i Şerif ziyaret saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.